Sinema Biletlerindeki Yüzde 0 Vergi Tarihi Uzatıldı!

Sinema Biletlerindeki Yüzde 0 Vergi Tarihi Uzatıldı!

0

Satılan sinema biletleri ile ilgili yeni bir haber geldi. Cumhurbaşkanı Kararı’na göre sinema biletlerindeki yüzde 0 vergi tarihi uzatıldı. Yeni karar doğrultusunda vatandaşlar, 31 Aralık 2022 tarihine kadar aldıkları biletlerde ekstra vergi ödemeyecekler. Ancak yeni yılda bu durumun devam edip etmeyeceği şimdilik belli değil. İşte haberle ilgili detaylar;

Sinema Biletlerindeki Yüzde 0 Vergi Tarihi Uzatıldı!

Sinema Biletlerindeki Yüzde 0 Vergi Tarihi Uzatıldı

Resmi Gazete’nin dükü sayısında önemli bir Cumhurbaşkanı Kararı yer aldı. 5613 sayılı karara göre COVID-19 sebebiyle sinema biletlerinden alınan eğlence vergisi yüzde 0’a düşürülmekte. Ayrıca gelen karara göre bu durum bir süre daha yüzde 0 olarak devam edecek.

Cumhurbaşkanı Kararı’na göre vatandaşlar, 31 Aralık 2022 tarihine kadar sinema biletleri için eğlence vergisi ödemesi yapmayacaklar. Söz konusu uygulama, ilk olarak geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilmekte. Ayrıca birkaç kez uzatılma durumu mevcut olmakta. Yeni alınan kararla eğlence vergisi uygulaması bir süre daha uzatılmakta.

Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamasında şu cümleleri kullandı;

“Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile hazırladığımız çalışma kapsamında sinema biletleri üzerinden yüzde sıfır eğlence vergisi alınması uygulamasını yıl sonuna kadar uzattık. Kültür ve sanat camiamıza hayırlı olsun.”

Peki siz bu alınan yeni karar hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir