Şarkıcı Gülşen Ne Söyledi? Olayı Ne, Neden Tutuklandı?

Şarkıcı Gülşen Ne Söyledi? Olayı Ne, Neden Tutuklandı?

1

Popçu Gülşen’in sahnede “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” şeklindeki sözleri tepki çekti. Milli Eğitim Bakanlığı, popçu imam hatip liselilerle ilgili söylemlerinden dolayı hukuki süreç başlattı. Şarkıcı Gülşen Ne Söyledi?

Şarkıcı Gülşen’in sahnede sarf ettiği sözlerden dolayı hakkında soruşturma açılmıştı. Geçtiğimiz Nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatipliler hakkında söylediği skandal sözler ise tepkilerin odağı oldu. Dün gece gelen son dakika haberiyle Gülşen tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ortaya çıkan videonun ardından olaya hakim olmak isteyenler Gülşen İmam Hatipliler için ne dedi, olayı ne, Gülşen neden tutuklandı? sorusuna cevap arıyor. İşte Gülşen’in olayı ve ifadesine dair bilgiler…

Şarkıcı Gülşen Ne Söyledi, Olay Ne?

Şarkıcı Gülşen’in, Nisan ayında verdiği bir konser sırasında İmam Hatip’te okuyanlara yönelik haddini aşan ifadeleri ortaya çıktı. Gülşen, sahnede “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor’ gibi akıldışı bir ifade kullanarak İmam Hatip’lileri hedef aldı.

Gülşen’in gülerek söylediği sözlere ise seyircilerin alkış tuttuğu görüldü. Sosyal medya kullanıcıları akıl ve çağ-dışı yaklaşıma tepki gösterdi. Görüntüler hızla yayılmaya başlandı. Şarkıcı Gülşen için özellikle İmam Hatip derneklerinden büyük tepki ve açıklamalar gelmekte. Bugün Twitter’da #GülşenTutuklansın hashtagi TT oldu.

Hukuki Süreç Başlatılmıştır

Bir şarkıcının, konserinde imam hatip liselerimizi itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kendisini kınıyoruz. Kuruluşundan bu yana ülkenin milli ve manevi değerleriyle nesillerin yetiştiği bu kurumlara veya herhangi bir okul türümüze ya da bu okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize yönelik aşağılayıcı ve ötekileştirici sözlerin sarf edilmesi asla kabul edilemez. Bakanlığımızca söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira içeren bu sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatılmıştır.

GÜLŞEN NEDEN TUTUKLANDI?

Şarkıcı Gülşen Ne Söyledi

Adliyeye Sevk Edildi

Konserinde imam hatip liselilere yönelik bir takım sözler sarf etti. Bu sözler “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan hakkında soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, emniyette yaklaşık 4 saat ifade verdi. Sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

Adliyeden İlk Görüntü

Şarkıcı Gülşen işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Gülşen’in adliye binasındaki görüntüleri sevk edildi.

Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik

Başsavcılığın talep yazısında, Gülşen’in sözlerinin kamu ve güvenliği açısından açık ve yakın tehlike oluşturacak şekilde kamu güvenliğinin bozucu ve sarsıcı niteliğe hayiz olduğu kaydedildi. Sözlerin halkın farklı özelliklere sahip bir kesiminin diğer bir kesiminin aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik ettiği kaydedilen yazıda, bu açıdan Türk Ceza Kanunun “Halkı Kin Ve Düşmanlığa alenen tahrik” suçunun unsurlarının oluştuğu, bu nedenle şüphelinin tutuklu yargılanması gerektiği kaydedildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. İmam Hatipli olduğum güne nalet olsun. 2 Yılda o okulda görmediğim ahlaksızlık kalmadı, bundan dolayı farklı okula gitme kararı aldım. @IMAMHATIPLILER KAPATILSIN bu ülkede iktidara geldiğim gün yapacağım ilk şey ülkedeki tüm dini mabedleri kapatmak veya yıkmak olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir