Samsung Galaxy A72 Hakkında Önemli Detaylar


Samsung Galaxy A72

Dünya genelinde fazlasıyla sevilen ve ülkemizde çokça tercih edilen Samsung A serisi satış rekorları kırmaya devam ediyor. Bu talepler doğrultusunda Samsung A serisi için yeni bir telefon çıkartmaya hazırlanıyor. Samsung Galaxy A72 hakkında önemli detaylar.

Samsung Galaxy A72 kamera detayı

Geçtiğimiz yıl Samsung, A71 telefonunun tanıtımını gerçekleştirip satışa sunmuştu. Kısa süre önce paylaşılan yeni bilgilere göre Samsung’un Galaxy A72 akıllı telefon ile ilgili çalışmalar yaptığını göstererek tüm ilgiyi ve beklentileri üzerine çekti. Paylaşılan bilgi doğrultusunda Galaxy A72’nin Samsung’un arka tarafta beş kameralı ilk akıllı telefon olacağı iddiaları mevcut.

Samsung Galaxy A72 şirketin 5 kameralı ilk telefonu olacak gibi duruyor. Bu kameralar ise 64 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş kamera, 3x yakınlaştırma imkanı sunan 8 Megapiksel telefoto, 5 Megapiksel makro ve 5 Megapiksel bokeh kamera olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Ön tarafta ise cihazın 32 Megapiksellik bir ön kamerasına sahip olması yüksek bir ihtimal olarak şimdilik gözküyor.

Paylaşılan bilgiler ve söylenen iddialar içerisinde, A72’nin optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip ilk A serisi telefon olacağı da belirtilmiş. Fakat daha önce Galaxy A5 2016 sürümü OIS desteğiyle gelmişti. Orta sınıf akıllı telefonların Samsung’da bu özellik mevcut değildi. Yeni gelecek telefonun segmentinin ne olacağı bilinmiyor, orta segment olması söz konusu olabilir.

Söz konusu bu akıllı telefon için Samsung’un umutları fazlasıyla büyük. Toplam satışların Samsung’un toplam hacminin yaklaşık %10’u olacak şekilde 30 milyon olacağı düşünülürken tahmin ediliyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Kötü Kötü
4
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
İlginç İlginç
11
İlginç
Aşk Aşk
1
Aşk
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Lol Lol
5
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir