Sahte Binance Hesabı Dolandırdı! 4 Milyonluk Vurgun

Sahte Binance Hesabı Dolandırdı! 4 Milyonluk Vurgun

0

Geçtiğimiz ay içerisinde kripto para piyasası dolandırıcılık olayları ile çalkalanmıştı. Thodex vurgunu ise olaylara damgasını vurmuştu. Ardından birkaç yerli borsa daha kapandığını açıkladı. Bu borsalar üzerinden işlem yapan binlerce kişi mağdur olmuş ve şikayette bulunmuşlardı. Şimdi ise Twitter üzerinden bir dolandırıcılık olayı haberleri gelmekte. Sahte Binance Hesabı Dolandırdı!

Kısa süre önce yaşanan bu olay onlarca insanı mağdur etti. Kendisini Binance TR destek resmi hesabı olarak tanıtan bir kullanıcı takipçilerini dolandırıyor. Takipçilerinden hatırı sayılır derecede kripto para talep eden bu hesap paraları alarak ortadan kayboldu.

Sahte Binance hesabı dolandırdı

Bu konu ile ilgili bir Twitter kullanıcısı dolandırıcılık yapan @BinanceTrDestek adlı hesabın takipçilerini uyardı. Kullanıcı hesabın sahte olduğunun uyarısını yaparken herkesin bu hesabı şikayet etmesini istedi. Kısa sürede bu konuda bir çok şikayet alan @BinanceTrDestek hesabı kapandı. Ardından @destek_bitcoin adlı yeni bir hesaba geçen sahtekarlar, yine platformdan uzaklaştırıldı.

Yapılan habere göre BinanceTrDestek adlı hesapta Btc 5x Ödül Havuzu başlığı adında cüzdan numarası bulunmaktaydı. Dolandırıcılar bu yöntem ile takipçilerinden Bitcoin istedi. Sonrasında ise gönderilen coinin 5 katını göndereceklerini ileri sürdü. Ancak bunun gerçek olmadığını sizde anlıyorsunuzdur.

Kullanıcının Twitter’dan yaptığı son paylaşımlara göre ise bu dolandırıcıların elde ettiği toplam para 8.66 Bitcoin‘i geçti. 500 bin dolara tekabül eden bu kripto para, yaklaşık 4 milyon 144 bin 200 TL değere sahip.

Peki yaşanan bu olay ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir