Rocket League Oyunu PlayStation Plus Gerektirmeyecek

Rocket League Oyunu PlayStation Plus Gerektirmeyecek

0

Rocket League oyunu, 2015 yılında ilk defa karşımıza çıktı ve şimdi ise 2020 yılı sonlarına doğru ücretsiz olacak. Epic Games tarafından oyun geliştiricisinin satın alınması ile sevindiren haber kısa süre önce gelmişti. Kullanıcılara iyi haber geldi, Rocket League için PlayStation severlere müjde.

PlayStation üzerinde çevrim içi oyunların oynanabilmesi için PS Plus aboneliği gerekmektedir.

Rocket League oyunu PlayStation Plus gerektirmeyecek

Rocket League oyunu PlayStation

PS Plus abonesi olursanız PlayStation 4 oyunlarını çevrim içi olarak oynayabiliyorsunuz. Rocket League oynaması ücretsiz hale gelecek tamamen çevrim içi bir oyun. Bedava olan bir oyunu oynamak için aylık ücret mi ödeyeceğiz diyen kullanıcılar için bir açıklama yaptı.

PS Plus abonesi olmadan oyunu çevrim içi oynayabileceksiniz. Bu bilgilendirme, oyunun Rocket Pass fragmanından hemen sonra yapıldı. Durum PlayStation tarafında iyi görünse de Xbox için işler daha farklı. Gerçekleştirilen açıklama içeriğinde oyunun ücretsiz olarak oynanması Xbox’a dahil olmayacak.

Xbox Live Gold abonesi olarak Rocket League oyununu Xbox üzerinden oynayabileceksiniz. Tamamen ücretsiz olan bir oyunun bu şekilde oynanacak olması kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmıyor.

Psyonix, oyunun geliştiricisi olarak ücretsiz oynanma durumunun Nintendo Switch için de geçerli olduğunu belirtti. Mevcut durumda söz konusu avantajın dışarısında kalan tek konsol Xbox One olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Söz konusu durumla ilgili fikirlerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir