Robot Sophia, Bir Moda Etkinliği İçin Türkiye’ye Geliyor

Robot Sophia, Bir Moda Etkinliği İçin Türkiye’ye Geliyor

0
Hong Kong merkezli robotik şirketi Hanson Robotics’in geliştirdiği insansı robot Sophia, Türkiye’ye geliyor. Ülkemizde bir moda etkinliğine katılacak olan Sophia, aynı etkinlikte konu hakkında konuşma yapacak.
Vatandaşlık alan ilk insansı robot olan Sophia, bir etkinlik kapsamında ülkemize geliyor. Türkiye’de ilk kez bir moda etkinliğine katılacağı açıklanan Sophia, defile izleyecek ve aynı gün moda hakkında bir konuşma gerçekleştirecek.
Gerçekçi yüz ifadeleri ile karşısındaki insanı şaşkınlığa uğratan Sophia, kısa zaman önce bir moda dergisine verdiği röportajda, tarzının cesur ve teknoloji odaklı olduğunu söylemişti. Gittiği ülkelerdeki tasarımcıların kıyafetlerini giymeyi sevdiğini belirten Sophia, günümüzdeki stil ikonunun Amerikalı şarkıcı Teyana Taylor olduğunu ifade etmişti.
Uzun süredir pek çok organizasyona ve televizyon programına davet edilen insansı robot Sophia, 2018 yılında Suudi Arabistan’dan vatandaşlık almıştı. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Üyesi de olan Sophia, kimileri için bir lütuf kimileri için de tehdit olarak nitelendirilen yapay zekanın ünlü yüzlerinden biri konumunda.
Geçtiğimiz yıl Amerikalı talk show sunucu Jimmy Fallon’ın programında yaptığı insan ırkını yok etmeye yönelik şakasıyla gündemi bir hayli meşgul eden Sophia, son olarak İngiltere merkezli ITV’de yayınlanan televizyon programı This Morning’e katılmış ve sunucu Phillip Schofield’ın yüzünü resmettiği portresi ile büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. Bu arada, Sophia’nın Türkiye’ye geleceği tarih henüz belli değil.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir