İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Realme UI 3.0 Geliyor! İşte Detaylar

Realme UI 3.0 Geliyor! İşte Detaylar


2018 yılında Oppo’nun alt markası olarak kurulan Realme yeni bir haberle geldi. Şirket akıllı telefonlara güç verecek Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 kullanıcı arayüzünü tanıttı. Ayrıca yeni arayüzü alacak cihazlar da belli oldu. Realme UI 3.0 Geliyor! İşte Detaylar

Realme UI 3.0 Geliyor! İşte Detaylar

Realme UI 3.0 Geliyor! İşte Detaylar

Adını son zamanalarda sıkça duyduğumuz teknoloji şirketi Realme, yeni bir arayüzü ile karşımızda. Şirket akıllı telefonlarında kullanacağı Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 kullanıcı arayüzünün duyurusunu yaptı. Söz konusu güncelleme Realme GT’den başlayarak kademeli bir şekilde markanın diğer modellerinde olacak. Beta programı kapsamında sunulacak. Ayrıca şirket bu yeni sürümle birlikte telefonların akıcılığını ve gizlilik özelliklerinin artmış olduğunu söylemekte. Ek olarak şirket yaptığı duyuruda Realme UI 3.0’ı hangi cihazlara geleceğini de belirtmekte.

Söz konusu yeni güncelleme Realme UI 3.0 ile yapılan en önemli yeniliklerden biri, renk gamının artırılması. Uygulama simgelerine 3 boyutlu bir görünüm geldi ve ana hatları revize edildi. Şirket Realme UI 2.0 ile 3.0’ı karşılaştırdı; yeni sürümde uygulama simgelerindeki hafif gölge efektine ve renklerin canlılığı bulunmakta. Ayrıca rakip Android üreticilerinde olduğu gibi, Realme UI 3.0‘da kullanıcılar için özelleştirme seçenekleri mevcut. Kullanıcılar uygulama simgelerini, arka planları ve yazı tiplerini istedikleri şekilde kişiselleştirebilecekler. Ayrıca yeni tema desteği sayesinde rengini de değiştirebilme imkanı mevcut.

Ek olarak Realme UI 3.0’da Always on Display (AOD) özelliği de mevcut. Kullanıcılar cihazlarını kullanmadıkları zamanlarda ekranda kendi fotoğraflarını gösterecek şekilde AOD’yi ayarlayabilecekler. Ayrıca yüzlerinin ana ekranda orijinal haliyle görünmesini istemedikleri taktirde silüetini yerleştirebilecekler. Söz konusu arayüzde cihazların akıcılığını artırmak ve güç tüketimini azaltmak için tasarlanan AI Smooth Engine yer almakta. Ayrıca yapılan optimizasyonlar ile önceki sürüme kıyasla yüzde 30 daha az bellek kullanımı, yüzde 12 performans artışı ve yüzde 12 pil ömrü artışı sağlanması beklenmekte.

Yeni arayüz Realme UI 3.0’da bulunan birkaç gizlilik özellikleri:

  • Yaklaşık konum paylaşımı
  • Özel resim paylaşımı
  • Kamera ve mikrofon erişimi uyarısı
  • Fotoğraflardaki zaman damgası, konum verileri vb. verileri silme

Ayrıca Android 12 işletim sisteminde bulunan tüm gizlilik ve güvenlik özellikleri de yer almakta.

Realme UI 3.0 Geliyor! İşte Detaylar

Realme UI 3.0 Destekleyecek Cihazlar

Realme GT, Realme X7 Max, Realme GT Master Edition, Realme 8 Pro, Realme GT NEO 2, Realme X50 Pro 5G, Realme 7 Pro, Realme X7 Pro, Realme 8 4G, Realme Narzo 30, Realme C25, Realme C25s, Realme Narzo 50A, Realme 8i, Realme X7, Realme X3, Realme X3 SuperZoom, Realme 8 5G, Realme 8s, Realme 7 5G, Realme Narzo 30 Pro 5G, Realme Narzo 30 5G.

Peki siz bu yeni arayüz hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap