Otomobillere Zam! Renault ve Honda Satış Fiyatlarına Zam Yaptı


Otomobillere Zam, Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizi de derinden etkiledi. TL’nin değer kaybetmesiyle birlikte Renault ve Honda, sıfır otomobillerinin anahtar teslim satış fiyatlarına zam yaptı. Nisan ayının bitmesiyle geçerli olan zamlar nedeniyle çoğu otomobil modelinin fiyatı 5 ile 10 bin TL arasında arttı.

Türkiye’de sıfır ve ikinci el otomobil piyasasındaki fiyatlar gerek koronavirüs salgını gerekse TL’nin değer kaybetmesi nedeniyle her geçen gün giderek artıyor. Pek çok vatandaş bu durumdan şikayet ederken otomobil firmalarıysa başlatılan kredi kampanyalarıyla müşterileri biraz olsun rahatlatmaya çalışıyor.

Kredi kampanyası nedeniyle geçtiğimiz ay Honda, nisan ayı sonuna kadar Honda Civic Sedan modelinde 60 bin TL kredi tutarı için 18 ay vadeli %0,49 faizli kredi desteği sunmaya başlamıştı. Nisan ayının sona ermesinin ardından fiyatlarını güncelleyen Japon otomotiv firması, birçok modelinde fiyat artışına gitti. Benzer şekilde Renault markalı araçlarda da fiyat artışı söz konusu.

Otomobillere Zam

Geçtiğimiz ay 153 bin TL seviyesinden satışa sunulan bir Honda Civic Sedan, yeni zamlar sonrası 157.400 TL’ye kadar çıktı. Benzer şekilde diğer Honda modellerinde ve Renault markalı araçlarda da 5 ile 10 bin TL arasında değişen fiyat artışları ile tüketicilerin canını sıkmaya devam etti.

Zamların bununla sınırlı olmadığı düşünülüyor. Şu anda fiyat listesine erişilemeyen BMW ve Hyundai‘nin de yüksek ihtimalle fiyatlarını artırdığını söyleyebiliriz. İlerleyen günlerde otomobillere zam yapıp yapmadığını da sizlere aktarıyor olacağız.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Kötü Kötü
9
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
İlginç İlginç
1
İlginç
Aşk Aşk
3
Aşk
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Lol Lol
1
Lol

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir