Otomobillere Zam! Renault ve Honda Satış Fiyatlarına Zam Yaptı

Otomobillere Zam! Renault ve Honda Satış Fiyatlarına Zam Yaptı

0

Otomobillere Zam, Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizi de derinden etkiledi. TL’nin değer kaybetmesiyle birlikte Renault ve Honda, sıfır otomobillerinin anahtar teslim satış fiyatlarına zam yaptı. Nisan ayının bitmesiyle geçerli olan zamlar nedeniyle çoğu otomobil modelinin fiyatı 5 ile 10 bin TL arasında arttı.

Türkiye’de sıfır ve ikinci el otomobil piyasasındaki fiyatlar gerek koronavirüs salgını gerekse TL’nin değer kaybetmesi nedeniyle her geçen gün giderek artıyor. Pek çok vatandaş bu durumdan şikayet ederken otomobil firmalarıysa başlatılan kredi kampanyalarıyla müşterileri biraz olsun rahatlatmaya çalışıyor.

Kredi kampanyası nedeniyle geçtiğimiz ay Honda, nisan ayı sonuna kadar Honda Civic Sedan modelinde 60 bin TL kredi tutarı için 18 ay vadeli %0,49 faizli kredi desteği sunmaya başlamıştı. Nisan ayının sona ermesinin ardından fiyatlarını güncelleyen Japon otomotiv firması, birçok modelinde fiyat artışına gitti. Benzer şekilde Renault markalı araçlarda da fiyat artışı söz konusu.

Otomobillere Zam

Geçtiğimiz ay 153 bin TL seviyesinden satışa sunulan bir Honda Civic Sedan, yeni zamlar sonrası 157.400 TL’ye kadar çıktı. Benzer şekilde diğer Honda modellerinde ve Renault markalı araçlarda da 5 ile 10 bin TL arasında değişen fiyat artışları ile tüketicilerin canını sıkmaya devam etti.

Zamların bununla sınırlı olmadığı düşünülüyor. Şu anda fiyat listesine erişilemeyen BMW ve Hyundai‘nin de yüksek ihtimalle fiyatlarını artırdığını söyleyebiliriz. İlerleyen günlerde otomobillere zam yapıp yapmadığını da sizlere aktarıyor olacağız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir