Opel Mokka 2020 Tamamen Elektrikli Tanıtıldı

Opel Mokka 2020 Tamamen Elektrikli Tanıtıldı

1
Opel Mokka 2020 Tamamen Elektrikli Tanıtıldı

Opel’in tamamen elektrikli yeni nesil aracı Opel Mokka 2020, yenilenen tasarımıyla birlikte tanıtıldı. Yeni nesil Mokka, önceki tasarımlarına göre daha kısa ve daha hafif bir tasarıma sahip.

Almanya otomobil üreticisi Opel, Mokka adını verdiği modelinde deyim yerindeyse tepeden tırnağa değişikliğe gitti. Şirket, daha modern bir görünüm kazandırdığı Mokka modelinde yeni tasarımla birlikte ağırlığı da fazlasıyla azalttı.

Yeniden tasarlanan Mokka’nın önceki modeline göre boyutunda da farklılıklar bulunuyor. Motor1 Türkiye’de yer alan habere göre yeni nesil Mokka, bir önceki modele göre 12,5 cm daha kısa olsa da aks aralığında 2 mm’lik bir genişleme bulunuyor. Aracın genişliğine bakıldığındaysa 10 mm’lik bir artış görülüyor.

Yeni nesil Opel Mokka 2020

Boyutunda bir önceki nesle göre değişiklikler yapılan yeni nesil Mokka X’in bagaj kapasitesinde ise herhangi bir değişiklik yer almıyor. Araç, 350 litrelik bagaj kapasiteni korumaya devam ediyor. Aracın tamamen elektrikli olan sürümünün burkulma direnci de alt tarafa yerleştirilen batarya sayesinde %30 oranında artırılmış durumda.

Elektrikli, yani sıfır emisyonlu bu araç, 136 beygir gücüne ve 260 Nm tork üretimine sahip bir sistemle sürücülerine sunulacak. Daha önce Peugeot e-2008’de de kullanılan 50 kWh kapasiteye sahip bir bataryayı kullanan aracın azami hızı ise 150 km / sa ile sınırlandırılmış durumda.

WLTP verilerinde yer alan bilgiye göre yeni Mokka, normal modda kullanıldığında 322 km’lik bir menzile sahip olacak. 100 kW’lık hızlı şarj sistemi sayesinde sıfırdan yüzde 80 doluluk oranına yarım saatte ulaşacak olan aracın ‘eco’ modundaki menzili ise çok daha uzun olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 25 Mart 2021

  vayyy insanlara faydalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir