1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi
  3. Netflix Yerli Dizi İptal Oldu! Nedeni Açıklandı

Netflix Yerli Dizi İptal Oldu! Nedeni Açıklandı


Türkiye gündemini bir çok konu ile Netflix meşgul ediyor. Bazı sorunlardan dolayı Netflix’in Türkiye’den ayrılacağı söylentileri çıkmıştı ancak kısa süre önce bunun doğru olmadığı açıklandı. Bu sorunların ardından Netflix Yerli Dizi olması beklenen ”Şimdiki Aklım Olsaydı” için iptal kararı gelmişti. Bunun ardından Şimdiki Aklım Olsaydı neden iptal oldu? Sorusunun cevabı belli oldu:

Netflix Yerli Dizi iptal oldu! Neden iptal oldu? Sorusunun cevabı

Netflix Yerli Dizi iptal oldu

Netflix hakkında her geçen gün pek çok yeni iddia ortaya atıldığı için çekimleri başlanacak Türk dizisinin iptal edilip edilmediği ya da neden iptal edildiğine dair kafa karışıklığı vardı.

Euronews’un haberine göre, popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix’e yakın bir kaynak yetkililer tarafından,  Şimdiki Aklım Olsaydı isimli dizi için lisans alınması isteniyorsa, dizi içerisinde bulunan eş cinsel karakterin çıkartılması gerektiğini bildirmiş.

Eş cinsel karakterin senaryodan çıkartılırsa dizinin çekimlerine izin verileceği söylenen açıklamada, anlaşma sağlanamadığı için iptal edildiği ortaya çıkmış oluyor.

Bildiğiniz gibi bir süredir Türkiye gündeminde Netflix’in eş cinsellik sebebiyle eleştirilmesi var. Bunların ardından pek çok gelişme yaşandı ve en sonunda yeni Netflix dizisinin de iptal edilmesiyle sosyal medya alemi karıştı.

Sosyal medyayı ikiye ayıran tartışmanın ardından, Şimdiki Aklım Olsaydı dizisinin senaristi Ece Yörenç dizinin iptal etmesinin ardında senaryoda bulunan eş cinsel karakterin olduğunu söylemişti. Ece Yörenç konu hakkında, bir eş cinsel karakter nedeniyle dizinin çekimlerine izin verilmediğini ve bunun ilerisi için çok korkutucu olduğunu aktarmıştı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak, dizinin senaryosundan eş cinsel karakterin çıkarılması halinde dizinin çekilmesine izin verilebileceğinin söylendiğini aktarıyor. Yaşanan gelişmelerin ardından dizinin çekimlerine bir gün kala iptal edildiği duyurulmuştu. Söz konusu karakter olmadan dizinin hayata geçirilmek istenmemesi üzerine iptal kararın geldiği vurgulanıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap