NASA’dan kayıp gök taşı için uyarı! Dünya’ya çarpabilir

NASA’dan kayıp gök taşı için uyarı! Dünya’ya çarpabilir

0
NASA'dan kayıp gök taşı için uyarı! Dünya'ya çarpabilir

İlk kez 2007’de keşfedilen ve o zamandan itibaren ortalıkta görülmeyen bir asteroid tekrar gündeme geldi. 2007 FT3 diye adlandırılan gök taşı, bilim insanlarına göre büyük bir tehlike saçabilir. Bilim insanlarına göre 2007 FT3 gök taşı Dünya’ya doğru dönüş yolunda. İşte detaylar!

Gök taşı Dünya’ya çarparsa 2,6 milyar ton TNT gücüyle patlayacak!

2007 yılında ilk kez keşfedilen 2007 FT3 adlı gök taşı, o zamandan itibaren bir daha görülmedi. Keşfedilmesinden bir gün sonra kaybolan gök taşı tekrar gündeme gelmeye başladı. Bilim insanlarına göre söz konusu gök taşı Dünya’ya doğru geliyor.

NASA'dan kayıp gök taşı için uyarı! Dünya'ya çarpabilir

NASA’nın Dünya’ya Yakın Nesne Araştırmaları Merkezi (CNEOS), kaybolduğu andan itibaren asteroidin nereye gideceğini belirlemeye çalışıyor. Bu çalışmalar sonucunda ise NASA uzmanları, asteroidin önümüzdeki yıl Dünya’ya çarpabileceğini düşünüyor.

Söz konusu asteroidin hangi yönde olduğu tam olarak belirlenemedi. Bu nedenle de uzmanların belirttiği çarpışma yalnızca bir ihtimal dahilinde. Ancak asteroidin 2024 ekim ayında Dünya’ya çarpma ihtimali yaklaşık 11,5 milyonda 1 şeklinde belirlendi.

Kayıp astreoid Dünya’ya çarparsa 2,6 milyar ton TNT gücüyle patlayacak. Bu çarpma bir gezegeni yok etmek için yeterli değil. Ancak büyük bir hasar açma ve gezegene şok dalgaları gönderme gücünde yer alıyor.

NASA'dan kayıp gök taşı için uyarı! Dünya'ya çarpabilir

Bu tarz bir açıklama fazlasıyla korkutucu ancak daha öncesinde de bu tarz açıklamalar oldu. Dünya’ya yakın 30 binden fazla astreoid keşfi var. Bu gök taşları halihazırda gözlemlenmeye devam ediyor. Ancak NASA ve diğer kurumlar, Güneş’in ışığı içerisinde saklanan ve keşfedilmemiş astreoid ve kuyrukluyıldızlar olduğunu düşünüyor.

Peki, siz NASA kayıp gök taşı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/nasa-kayip-gok-tasi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir