NASA Tarafından Her Şeyi Yutan Kara Delik Bulundu!

NASA Tarafından Her Şeyi Yutan Kara Delik Bulundu!

0

Uzay ile ilgilenen bilim insanları yeni bir kara delik keşfettiler. Gelen haberlere göre NASA tarafından her şeyi yutan kara delik bulundu. Ayrıca bilim insanları, bu kara deliğin bu zamana kadarki en büyük delik olduğunu belirttiler. İşte konuyla ilgili detaylar;

NASA Tarafından Her Şeyi Yutan Kara Delik Bulundu!

NASA Tarafından Her Şeyi Yutan Kara Delik Bulundu!

Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum NASA’dır. Ayrıca NASA kara deliği uzayda belirli ölçüdeki maddenin kendi içine doğru çöktüğü bir bölge olarak tanımlamaktadır. Söz konusu bölgedeki yer çekiminin yüksek olması, ışık dahil hiçbir şeyin kaçmasına imkan tanımaz. Yapılan son araştırmaya göre Samanyolu‘nda tek başına dolaşan bir kara delik olabileceğini keşfedilmekte.

Konu ile ilgilenen bilim insanları, tüm Güneş sisteminin arkasına sığabileceği kadar büyük bir kara delik bulduklarını söylediler. Ayrıca deliğin etrafındaki ışık halesinin Samanyolu Galaksi’sinin ışığından 7 bin kat daha parlak olduğunu belirttiler. Ek olarak Avustralya Ulusal Üniversitesi‘ndeki araştırmacılara göre kara delik, evrenden büyük ısırıklar almakta.

İki araştırma ekibi, Hubble Uzay Teleskobu verilerini kullandılar. Çalışmanın baş araştırmacısı olan Dr. Christopher Onken, konuyla ilgili oalrak şu açıklamayı yaptı; “İnsanlar yaklaşık 60 yıldır bu tür keşifler yapmaya çalışıyor. Ama bu kara delik büyük ihtimalle Samanyolu’na çok yakın olduğu için fark edilmemiş olabilmekte. Çünkü Samanyolu’nda o kadar çok yıldız var ki tespit edilen tüm maddelerin takibini yapabilmek kolay olmamakta.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir