Microsoft Defender Google Play Store İçerisinde Yerini Aldı

Microsoft Defender Google Play Store İçerisinde Yerini Aldı

0

Birçok kişi tarafından kullanımı pek tercih edilmeyen antivürüs yazılımı Microsoft Defender Google Play Store içerisinde yerini aldı. Uygulama mevcut durumda ön izleme sürümü olarak karşımıza çıkıyor, belirlenen bazı kriterleri karşılamanız durumunda kullanabiliyorsunuz. Kullanımı sağlamak için öncelikle uygulamayı indirip kriterlerine bakmanız gerekmekte.

Microsoft Defender Google Play Store sürümü ile karşımızda

Microsoft Defender Google Play Store sürümü ile karşımızda

Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) aracılığıyla söz konusu uygulama, kötü niyetli uygulamalar ve bilgi çalmaya çalışabilecek web siteleri tarzında siber tehditlere karşı koruma kalkanı göre görmesi planlanıyor. Ayrıca siber suçların tespiti ve araştırılmasına imkan sağlayacak bir sistemi de bünyesinde bulunduruyor. Uygulama Google Play Protect’in yaptığı gibi cihazda bulunması mümkün olan tüm APK’ları analiz etme görevine sahip. Bunun yanında yerleşik web filtresi sayesinde gezdiğiniz sitelerdeki olası sıkıntıları size kolaylıkla bildirebilecek.

Uygulama belirlenen kriterleri sağlamanız halinde ücretsiz kullanıma sunuluyor. Hala ön izleme sürümünde olan Microsoft Defender, şimdilik Microsoft 365 E5′te geçerli aboneliği olan kurumsal müşteriler için kapısını açıyor. Belirlenen gerekli kriterleri karşılıyorsanız uygulamayı kolaylıkla bu bağlantı aracılığıyla cihazınıza indirebilirsiniz.

Microsoft’un yapmış olduğu bu hamleyi birçok kişi gereksiz buluyor. Belirlenen kriterleri karşılama işleminin saçma olduğu konusunda yorumların sıkça yapıldığı bazı platformlarda görülüyor.

Siz Microsoft’un bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Belirlenen kriterleri sağlamak ile ilgili verilen karar için tutumunuz nedir? Alt kısımdan yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir