İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Mi MIX Fold Satış Rekoru Kırdı! İnanılmaz Rakamlar

Mi MIX Fold Satış Rekoru Kırdı! İnanılmaz Rakamlar


Xiaomi son zamanlarda oldukça popüler ve bu popülerliğini korumakla kararlı. Sadece telefon üretmekle kalmıyor, birbirinden başarılı çeşitli cihazlarla da piyasayı sallıyor. İlk katlanabilir akıllı telefonMi MIX Fold 30 Mart’ta kamuoyuna sunulmuştu. Cihaz Çin pazarına gelir gelmez 1 dakika içerisinde beklenenin çok üstünde bir satış rekoru yakalandı. Mi MIX Fold Satış Rekoru Kırdı!

Mi MIX Fold’un ilk gün itibariyle kaç adet satın alındığı açıklanmadı. Fakat Xiaomi birinci günden elde ettiği hasılatı kamuoyu ile paylaştı.

Mi MIX Fold Satış Rekoru Kırdı

Mi MIX Fold Satış Rekoru

Xiaomi’nin açıkladığı verilere göre cihaz 1 dakika içinde 400 milyon Yuan değerinde satış yaptı. Güncel kur oranına göre bu değer yaklaşık 496 milyon TL‘ye tekabül ediyor. 12 bin 999 Yuan (yaklaşık 16 bin TL) karşılığında satılan cihaz, 30 binin üzerinde birim satışına imza attı.

Genellikle uygun fiyatlı akıllı cihazları ile halkı memnun eden Xiaomi, yeni cihazlarıyla bu durumu değiştirmeyi planlıyor. Hem üst segmente hem de alt segmente yönelik ürettiği ve üreteceği cihazlar ile rakiplerinin yanında yerini koruyor.

Söz konusu cihaz şu anda yalnızca Çin pazarında satışta. Fakat cihazın uluslararası kullanılabilirlik durumu açıklanmadığı için cihazın Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı bilgisi mevcut değil.

Özellikleri:

  • Ekran: 8,1 inç – 6,52 inç – AMOLED – 90 Hz – 2480 × 1860 piksel – HDR10+
  • İşlemci: Snapdragon 888
  • RAM: 12 GB / 16 GB
  • Depolama: 256 GB / 512 GB
  • Kamera: 108 Megapiksel geniş açılı lens – 13 Megapiksel ultra geniş açılı lens – 8 Megapiksel telefoto kamera – 8 Megapiksel makro kamera
  • Batarya: 5,020 mAh – 67W hızlı şarj

Peki siz bu cihaz hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap