Mercedes Süper Elektrikli Otomobil Modeli! Tesla’ya Rakip Geliyor

Mercedes Süper Elektrikli Otomobil Modeli! Tesla’ya Rakip Geliyor

0
Mercedes Süper Elektrikli Otomobil Modeli

Günümüzde otomotiv üreticileri çevreci araçlar üretme yönünde adımlar atarak elektrikli araç piyasasına giriş yapmaya başladı. Kısa süre önce çıkan iddialara göre Mercedes süper elektrikli otomobil konsepti geliştiriyor.

Mercedes süper elektrikli otomobil modeliyle Tesla’ya rakip olacak

Elektrikli otomobil piyasasının şuan ki lideri olarak görülen Tesla, elektrikli araçlar ivmelenme ve performans konusunda içten yanmalı motora sahip markaları egale etmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Mercedes, EQS ile birlikte S serisi modellerini yüzde 100 elektrikli hale getireceğini açıklamıştı. Automotive News tarafından yapılan habere göre Daimler CEO’su Ola Kallenius, Tesla ve Porsche’un geliştirmiş olduğu ve piyasayı kasıp kavuran modellerine rakip olmak istiyor.

Daimler CFO’su Harald Wilhelm, ” Yeni bir ürün gamı geliştiriyoruz ve bu ürün gamı içerisinde dikkat çekici özelliklere sahip spor otomobiller de yer alacak. Günümüz trendlerine uyarak bunlardan birkaçını yüzde 100 elektrikli olarak piyasaya süreceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Tesla'ya rakip Mercedes Süper Elektrikli Otomobil

Piyasada bulunan elektrikli araçlar içerisinde kalitenin yanı sıra ucuzluk bakımından da otomobil kullanıcılarının sevgilisi olan Tesla, bu konumda öncü rol üstleniyor. Şirketlerin yaptığı hamlelere bakıldığında süper EV olarak da bilinen süper elektrikli araba modelleri yakın gelecekte sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Bir çok ülke artık çevreci projeler yaparken otomobillerde elektrikli olma konusunda özellikle teşvikediyor. Mercedes, değişen politikalara ayak uydurabilmek için elektrikli araç konusuna daha fazla önem vermeye başladı.

Mercedes’in atmış olduğu bu adım ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten Tesla’ya rakip olabilecek bir araç üretimi gerçekleştirebilecekler mi? Alt kısımdan konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşa bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir