Mavi Vatan Türk Donanması ile Doldu! Hazırlıklar Tamamlandı

Mavi Vatan Türk Donanması ile Doldu! Hazırlıklar Tamamlandı

0
Mavi Vatan'da Türk Donanması

Mavi Vatan Türk donanması tam kadro emin adımlarla ilerliyor. Yunanistan ve Mısır’ın MEB anlaşmasının ardından, sıcak sularda yığınak yapıldı. Gölcük’ten ayrılan çok sayıda muharip gemi, boğaz geçişinin ardından Adalar Denizi’ne indi. Aksaz Deniz Üssü’nde de hazırlıklar tamamlandı.

Rodos-Meis ilerisinde denizaltıları ve hücumbotları devriyelerine devam ediyorlar. Yarın Mavi Vatan‘da söz konusu eğitimler gerçekleştirilecek. Yapılan bu hazırlıkların arasında Oruç Reis, yeni görev için talimatları bekliyor.

Türk savaş gemileri, tam kadro Akdeniz’e indi. Yunanistan ve Mısır‘ın “yok hükmündeki” anlaşmasının ardından, donanma Mavi Vatan‘da poziyon aldı.

Geçtiğimiz günlerde bir çok muharip gemi, Gölcük’ten çıktı, boğaz kısmından geçişlerini tamamladıktan sonra adalar denizine girdi.  Fırkateyn, korvet, hücumbot, çıkarma gemileri, lojistik destek gemileri ve denizaltılardan oluşan Türk Filosu, son derece uyanık ve tedbirli.

Mavi Vatan Türk Donanması ile Doldu

Mavi Vatan Türk Donanması ile Doldu

Birçok Türk gemisi devriye faaliyetlerini savaş malzemeleri ile gerçekleştiriyor. Barış durumunda sekiz adet Harpoon füzesi taşıyan fırkateynler bu kez 16 Harpoon ile yolda. Hücumbotların tüm lançerleri mühimmat yüklü. Aksaz Deniz Üssü’nde de hazırlıklar tamam.

Gözler Meis çevresinde atılan devriyelerde. Türk denizaltıları ve hücumbotları, Rodos-Meis arasında aktif.  Akdeniz açıklarında ilan edilen Navtex çerçevesinde ise, atış eğitimleri yapılacak. Eğitimler 10-11 Ağustos tarihlerinde olacak.

Yapılan bunca hazırlıktan sonra Oruç Reis sismik araştırma gemisi de emir bekliyor. Sismik araştırma için yeni Navtex ilan edilecek.

Bu arada Barbaros Hayrettin Paşa Sismik araştırma gemisi de,  Kıbrıs’ın güneyinde Karpaz açıklarında faaliyet yürütüyor.  Tuzla Tersanesi’nde bulunan Yavuz Sondaj Gemisi ise  Baf ve Limasol açıklarındaki sahaya demirledi.

Konu hakkında twitter üzerinden 120bini geçik tweet atıldı. #MaviVatan şeklinde atılan tweetlerin örneklerini alt kısımdan görebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir