Mavi Balina’dan Sonra Yeni Tehlike Momo

Mavi Balina’dan Sonra Yeni Tehlike Momo

2

Öncelikle olayı bilmeyenler için bir özet geçelim: Tıpkı Mavi Balina gibi bir başka tehlikeli oyunun çocuklara zarar verdiği söylentileri ortalıkta dolaşıyor bir süredir…
WhatsApp üzerinden yayıldığı iddia edilen bu oyunda ürkütücü görünümlü bir kuş-kadın çocuklara tuhaf mesajlar veriyor ve onları intihar etmeye ikna ediyor. YouTube üzerinde de genellikle Peppa Pig çizgi filmi veya oyun videolarının arasında reklam olarak girdiği söylenen videoda aynı korkutucu karakter çocuklara kesici ve delici aletleri nerede bulabileceklerini ve onlarla kendilerine nasıl zarar verebileceklerini anlatıyor.  

İlk anda endişelenip paniğe kapılmanız çok doğal çünkü çocuklarınız için büyük bir tehlike söz konusu gibi gözüküyor. Bu yüzden, koruma içgüdüsüyle hareket edip insanları uyarmak isteyebilirsiniz. Ama önce şunu bir açıklığa kavuşturalım: Momo diye bir şey yok!


Bütün haberlerde yer alan ‘Momo’ figürü, Link Factory adlı bir özel efekt şirketiyle çalışan sanatçı Keisuke Aisawa’nın eseri. Bu heykeli ilk kez 2016’da görmüştük. Keisuke Aisawa’nın “Mother Bird” adını verdiği bu heykel, korku hikâyelerini sevenler için bir velinimet olmuş durumda. Çünkü sözde “Momo’nun Laneti” o tarihten beri ağızdan ağıza yayılıyor. Aisawa, bu durumun önüne geçebilmek için heykelini parçalayarak “Momo artık öldü, laneti de kalktı. Artık çocuklar rahat edebilir.” şeklinde bir açıklama yapmak durumunda bile kaldı. Varın olayın vahametini siz düşünün..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 6 Mayıs 2021

  Barış Abi, Yazının Arka Plan Rengini Beyazlık Var. Ben Karanlık Tema’da Kullanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir