Mac’e Sonunda Yüz Tanıma Özelliği Geliyor!

Mac’e Sonunda Yüz Tanıma Özelliği Geliyor!

0

iPhone X ile hayatımıza giren yüz tanıma sistemi Face ID, iPad’lere gelmişti. Aradan geçen uzun zamandan sonra şu anda da Mac cihazlara geliyor. Mac’e Sonunda Yüz Tanıma Özelliği Geliyor!

Mac’e Sonunda Yüz Tanıma Özelliği Geliyor!

Mac’e Sonunda Yüz Tanıma Özelliği Geliyor!

Yüz tanıma sistemi olan Face ID sistemini Apple ilk olarak iPhone X ile tanıtmıştı. 2017 yılından itibaren üst seviye iPhone’ların ve iPad’lerin tamamında kullanılmakta. Parmak iziyle kimlik doğrulama özelliği Touch ID’nin yanındaki Face ID, kullanıcılar tarafından geceleri çalışmadığı söylenmekte. Ancak yine de Apple sistemden vazgeçmemekte kararlı.

Popüler şirket Apple, şu anda Face ID özelliğini tabletlerden sonra Mac bilgisayarlarına getirmeye hazırlanmakta. Ayrıca söz konusu olan şirketin ilk somut adımı atacağı tarih belli oldu. Şirketin ek olarak Touch ID özellikli iPhone SE ve iPad Air gibi alt seviye modellere de yüz tanıma sistemini getirmek istediği bilinmekte. Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre, Apple yakın bir zamanda Face ID destekli Mac bilgisayarlarını piyasaya sürmeyi planlamakta. Ancak tam olarak net bir süre paylaşmayan Gurman, bu sürenin en az birkaç yıl içerisinde gerçekleşmesini beklediğini ifade etmekte. Mark Gurman paylaştığı raporda, Apple’ın yeni nesil 24 inç iMac’ine Face ID desteği geleceğini söylemişti.. Fakat bu iddianın ertelendiği bilgisini vermişti.

Ayrıca Bloomberg yazarı Mark Gurman, Touch ID’nin Face ID’ye kıyasla daha düşük maliyetle üretilebilmesi sebebiyle alt seviye iPhone’larda tercih edildiği bilgisini verdi. Ancak bu durumun kısa süre içinde değişeceğine ilişkin beklentilerini paylaştı. Ek olarak model fark etmeksizin tüm iPhone’ların er ya da geç Face ID sistemine geçirileceği bilgisini verdi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir