LoL Türkiye Büyük Finali Yaklaşıyor! Geri Sayım Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

LoL Türkiye Büyük Finali Yaklaşıyor! Geri Sayım Başladı

+ - 0

Riot Games, basın toplantısı düzenledi ve bu sene ilk defa dijital ortama taşınan final organizasyonu ile ilgili planlarını paylaştı. LoL Türkiye Büyük Finali için sayılı günler kalırken, 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek çevrim içi etkinliğe katılımın çok büyük bir seviyede olacağı düşünülüyor.

LoL Türkiye Büyük Finali dijital ortamda gerçekleşecek

LoL Türkiye Büyük Finali Yaklaşıyor

Riot Games, E-spor ekosisteminin iddialı organizasyonlarına imza attı. Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul 2006 yılında kurulan Riot’un ilk önemli hamlesini 2009 yılında League of Legends ile attığını ve o yıldan bu yana e-spor ekosistemini dünya geneline taşımak için çalıştıklarını söyledi. İyikul sözlerine şu şekilde devam etti:

‘’2012 yılından günümüze kadar e-spor etkinlikleri ile dünya genelinde oyuncuları ortak bir alanda topluyoruz. Fakat bu sene COVID-19 engeli yüzünden final buluşmamız  olan TBF’yi dijital ortamda gerçekleştireceğiz. TBF kapsamında influencer’lar ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklıklarıyla TBF’nin gerçek kitlesi ile doğru bir iletişim kurmasını önemsiyoruz’’ dedi.

Riot Games E-spor Müdürü Bora Aksoylu ise konuşmasında, ‘’Üzerinde epey çalıştığımız ”dijital evren” sayesinde katılımcılar fiziksel etkinliklerdeki deneyimi, çevrimiçi ortamda da yaşayabilecekler. Final öncesi etkinlikleriyle katılımcıları eğlenceli bir gün bekliyor. Bu etkinliklerden biri son dönemin popüler rap sanatçısı Anıl Piyancı’nın sahne performansı olacak’ dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lol Türkiye Büyük Finali’nin tüm detayları sitemizden takip edebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz..

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap