Koronavirüs Salgınında Vaka Rekoru Kırıldı!


Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, gün geçtikçe olumsuz yansımalarını arttırıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yaptığı açıklamada, 13 Eylül Pazar günü günlük aktif vaka sayısında rekor kırıldığı söylendi. DSÖ’nün yaptığı açıklamaya göre 13 Eylül tarihinde 307.930 kişi COVID-19’a yakalandı. Koronavirüs salgınında vaka rekoru kırıldı.

Koronavirüs salgınında vaka rekoru kırıldı

Koronavirüs salgınında vaka rekoru kırıldı

Covid-19 olarak adlandırılan virüs her geçen gün canlar almaya devam ediyor. Bir araştırma sonucunda son verilere göre salgın, bugüne dek 923 bin 883 kişinin hayata gözlerini yummasına neden oldu. Bunun yanında aktif vaka sayısı 30 milyon gibi ciddi bir seviyede bulunuyor. Her geçen gün kötüleşen durum karşısında Dünya Sağlık Örgütü, günlük vaka sayılarında yeni bir rekorun kırıldığını açıkladı.

6 Eylül’de yapılan açıklamalarda 306 bin 857 vaka sayısıyla en yüksek vaka sayısının kayıtlara geçtiği üzücü bir şekilde öğrenildi. Fakat bu vaka sayısı, uzunca bir süre rekor olarak kalmadı. Gerçekleştirilen açıklamalarda, geçtiğimiz 24 saatte 307 bin 930 vakanın doğrulandığı yetkililer tarafından netleştirildi. Rekorun bu seviyelerde olmasında katkısı bulunan ve en çok vakanın açıklandığı ülkeler ise Hindistan, ABD ve Brezilya olarak açıklandı.

DSÖ’nün açıklamalarında, dün Hindistan’da 94 bin 372, ABD’de 45 bin 523 ve Brezilya’da da 43 bin 718 vakanın bildirildiği söylendi. Aynı zamanda tekrar son 24 saat içerisinde ABD ve Hindistan’dan 1,000’den fazla, Brezilya’da ise 874 kişi COVID-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Dünya genelindeki günlük ölüm sayısıysa 5,500’ü aştı.

Dünyayı kasıp kavuran ve neredeyse etkilemediği ülke bulunmayan Koronavirüs hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bu zorlu süreçte evde kalmaya çalışıp Temizlik, Mesafe, Maske kuralına uyuyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
İlginç İlginç
7
İlginç
Aşk Aşk
4
Aşk
Korkunç Korkunç
8
Korkunç
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Lol Lol
3
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir