İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Kamp Alanları! Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri

Kamp Alanları! Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri


Türkiye’de her yıl kamp alanları tercih edilmeye devam ediyor. Çadır satışlarının artması ile insanlar, yaz kış demeden Türkiye’nin en iyi kamp yerleri araştırıp plan yapıyor.

Artan otel fiyatları ve turların özgürlüğe imkan vermemesi sebebiyle, kamp yapmak hem bütçe dostu alternatif bir tatil fırsatı yaratıyor hem de şehir hayatından kaçmak isteyenler için doğa içinde huzurlu bir tatil vadediyor.

Türkiye, birbirinden etkileyici doğal güzellikleriyle oldukça zengin kamp alanlarına sahip. Türkiye’nin en iyi kamp alanları yazımızda. Tatiliniz için şimdiden kamp ekipmanlarına bakmaya başlayın.

Yedigöller, Bolu

Yedigöller, Bolu kamp alanları

Kamp alanı denince akla ilk gelen yerlerden biri Yedigöller Milli Parkıdır. Yılın dört mevsiminde kamp için ideal olan Yedigöller’de belirli kamp alanlarında çadırla konaklayabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı içerisinde bulunan birden fazla göl kenarında izin verilen belli kamp alanlarında çadırınızı kurabilirsiniz. Böylece rezervasyon derdi olmadan doğa içerisinde huzur bulabilirsiniz.

Adres: Yedigöller Milli Parkı Mengen, Bolu Türkiye

Ulaşım: Bolu ilinin Mengen ilçesine bağlı olan Yedigöller Milli Parkı’na, Bolu, Zonguldak ve Düzce illerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Büyük şehirlerin hepsinden bu şehirlere otobüs seferleri düzenlenmektedir. İlçeye ulaştıktan sonra taksiyle Milli Park’a ulaşabileceğiniz gibi özel araçla da giriş yapmanız mümkündür. Kış mevsiminde, bu güzergah kardan dolayı kapalı olduğundan alternatif Yeniçağa-Mengen-Yazıcık rotası izlene bilir.

Akyaka Orman Kampı, Muğla

Akyaka Orman Kampı, Muğla

Muğla’nın Gökova Körfezi’nde bulunan Akyaka, Azmak Nehri, Akyaka Plajı ve bölgeye özgü mimarisiyle fark yaratıyor. Her zaman sessiz oluşuyla ise misafirlerine huzur dolu anlar yaşatıyor.

Kasaba merkezinin hemen dışında bulunan Akyaka Orman Kampı’nda çadırlarda kalabileceğiniz gibi taş evlerde veya kagir evlerde de uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz.

Adres: Gökova A Tipi Mesire Yeri Akyaka Beldesi Ula/Muğla

Ulaşım: Akyaka, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir tatil beldesi. Gökova Körfezi’nin ucunda bulunan Akyaka’ya Marmisten ve Muğla’dan kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Yolcu otobüsleri de Akyaka yolcularını Akyaka girişinde bırakmaktadır. Buradan yine minibüslerle veya yürüyerek kamp merkezine ulaşabilirsiniz.

Çubucak ve İnbükü Kamp Alanları, Muğla 

Çubucak ve İnbükü Orman Kampı, Muğla

Marmaris-Datça Yolu’ndaki İnbükü Orman Kampı, hem karavanda hem de çadırda konaklayabileceğiniz kamp alanlarından bir tanesi.

Orman kampında su, elektrik, telefon, internet ve kanalizasyon alt yapısı var; haliyle kamp yaparken gündelik ihtiyaçlarınızı hiç sıkıntı yaşamadan karşılayabilirsiniz. Çubucak Orman Kampı’nın ayrıca kendisine ait bir büfesi de bulunuyor.

Adres: Jandarma Karakolu Yanı, Datça Yolu 23. km, 48100 Marmaris/Muğla

Ulaşım: Marmaris-Datça Yolu’nda bulunan Çubucak ve İnbükü Orman kamplarına özel aracınızla ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü, Burdur 

Salda Gölü, Burdur kamp yapmak

Burdur Yeşilova’daki Salda Gölü, son dönemin yükselen turistik değerlerinden biri. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak anılan Salda Gölü ve çevresi doğal sit alanı olarak koruma altına alınmış durumda.

Mars’ın yüzey özelliklerini taşıdığı ve suyunun cilde faydalı olduğunun söylendiği Salda Gölü, Türkiye’nin 3. en derin gölü.

Göl çevresinde belediyenin kamp alanları bulunuyor. Yeşilova Belediyesi Halk Plajıve Kamp Alanı’nın yanı sıra Orman Kampı olarak anılan Tabiat Parkı’nda da kamp yapabilirsiniz.

Adres: Yeşilova/Burdur

Ulaşım: Isparta, Denizli ve Antalya Havalimanlarına ulaşarak, toplu taşıma araçlarıyla Burdur’da bulunan Salda Gölü’ne gelebilirsiniz.

Cunda Adası Kamp Alanları, Ayvalık, Balıkesir

Cunda Adası Kamp Alanları, Ayvalık, Balıkesir

Midilli Körfezi’ndeki Cunda Adası, Ayvalık’a köprü ile bağlanmış ve yükselen turizmin yıldızlarından biri.

Kamp için ideal olan Cunda Adası Ada Camping Kamp Alanı’nda çardaklar tarafından aydınlatılan kamp merkezinde gazlı ocaklı mutfaklar ve elektrik prizleri de olduğundan kendinizi oldukça konforlu hissedeceksiniz.

Kamp alanında kalan misafirlere ücretsiz plaj girişi, şezlong ve sıcak su hizmeti de sunuluyor.

Kamp alanına gelecek misafirlerin kendi çadırlarını ve tabak-çanak gibi malzemelerini getirmeleri bekleniyor. Kamp alanında gazlı ocaklı mutfaklar, masalar ve sandalyeler, buzdolabı ve çamaşır yıkama hizmeti de bulunuyor.

Cunda Adası Ada Camping Kamp Alanı fiyatlar ve rezervasyon için tıklayınız.

Adres: Alibey Adasi, 10405, Ayvalik – Türkiye

Ulaşım: Ayvalık şehir merkezinden Cunda Ada’sına feribotla ulaşabilirsiniz. Cunda Adası merkeze ulaştıktan sonra taksiyle 5 dakika bir yolculuktan sonra Ada Camping kamp merkezine ulaşabilirsiniz.

Kömür Limanı, Saros Körfezi, Çanakkale

Kömür Limanı, Saros Körfezi, Çanakkale

Kamp alanının listemizde son sırada yer aldığına aldanmayın; Saros Körfezi, deneyimli dalgıçların ve kamp tutkunlarının en sevdiği yerlerden biri. Turizm dalgasına henüz tam anlamıyla yakalanmamış bölge, akvaryum kadar berrak ve buz gibi soğuk sularıyla yaz tatilini geçirmek için büyüleyici bir yer.

Çanakkale kamp alanları arasındaki en iyi seçeneklerden biri olan Saros Körfezi’nde kamp yapmak, kampa yeni başlayanlar için oldukça zorlayıcı olabilir. Çünkü özellikle Kömür Limanı’nda belli bir kamp alanı ve imkanlar bulunmuyor. Öyle ki sahil kenarına yakın belli bir yerleşim ve elektrik hizmeti de yok.

Haliyle geceleri tertemiz gökyüzü ve yıldızlar altında geçirmek mümkün de olsa tuvalet ve elektrik eksikliğinden dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Adres: Değirmendüzü Köyü/Gelibolu/Çanakkale

Ulaşım:  Kömür Limanı’na tek ulaşım aracı ne yazık ki özel aracınız. İstanbul yönünden Çanakkale Gelibolu Yarımadası’na doğru ilerlerken Bolayır sapağından Güneyli tatil köyüne doğru sağa dönüş yapmalısınız. Güneyli’ye 25 dakika kadar uzaklıktaki Fındıklı Köyü sapağından sağa dönerek 15 dakika içinde Kömür Limanı’na ulaşabilirsiniz. Kömür Limanı, Gelibolu merkezden ise yaklaşık 30 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. yeni-hesap_avatar

    Bu virüslü ortamda en ideal sakin yerlerde, doğada kamp yapmak. Bu yerlerden bir kaçına bu yaz gitmeyi planlıyorum çok saolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir