İtalya’da Kırmızı Alarm! Corona Virüsünden Dolayı Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

İtalya’da Kırmızı Alarm! Corona Virüsünden Dolayı Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

0

Çin’in Wuhan kentinde meydana gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘acil durum‘ olarak nitelendirilen Corona Virüsü (COVID-19) İtalya’da can kaybına yol açtı. Araştırmacılar, İtalya’da virüs nedeniyle ölümlerin görüldüğü iki bölgedeki vatandaşlara evlerinden çıkmamaları çağrısında bulundu.

Corona virüsü Çin’de ortaya çıktıktan sonra dünya hızla yayılmaya başladı. Avrupa’da da Finlandiya, Almanya ve Fransa’da görülen salgın en son İtalya’da ortaya çıktı ve 2 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. 

Konuyla ilgili geçtiğimiz gün açıklama yapan İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, ülkede görülen vaka sayısının 79’a yükseldiğini ve 2 vakada hastaların kurtarılamadığını belirtti. Hastalığın tespit edildiği bölgelerde karantina çalışmaları da başladı.

Yetkililer, corona virüsünün yayılmasını durdurmak için ülkenin kuzeyindeki 10 kasabaya giriş ve çıkışların yasaklandığını duyurdu. İtalya Veneto’da 11 ve Lombardiya’da da 39 olmak üzere toplam 50 kişide virüs tespit edildiği açıklanmıştı. Reuters ise toplam vaka sayısının 58 olduğunu iddia ediyordu. 

COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yuman iki İtalyan vatandaşından birinin 75 yaşındaki emekli bir duvar ustası, diğerinin ise 78 yaşındaki bir adam olduğu açıklandı. Salgının, ülkenin en büyük kentlerinden Milano’ya yaklaştığı belirtildi. 

İtalya, COVID-19’a karşı adeta kırmızı alarm verirken yetkililer de “olağanüstü önlemler aldıklarını” açıkladı. Lombardiya ve Veneto bölgelerinde yaşayan yaklaşık 50 bin kişiye ise evlerinden çıkmamaları önerisinde bulunuldu. Başbakan Conte, “Virüsün tespit ettiği alanlara girmek ya da buradan çıkmak gerekli izin belgeniz yoksa yasaklandı” açıklamasını yaptı. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir