iPad Mini 6 Geliyor! Tasarımı Artık Karşımızda

iPad Mini 6 Geliyor! Tasarımı Artık Karşımızda

0

Popüler teknoloji şirketi Apple, telefon piyasasındaki performansını tablet piyasasında da göstermekte. Kısa bir zaman içinde tanıtılması beklenen yeni tableti iPad Mini 6 ile ilgili bilgiler duyuruldu. iPad Mini 6 Geliyor! Tasarımı Artık Karşımızda

iPad Mini 6 Geliyor! Tasarımı Artık Karşımızda

iPad Mini 6 Geliyor! Tasarımı Artık Karşımızda

Apple, her konuda adını duyurduğu gibi tablet konusunda da adını duyurmaya devam ediyor. iPad’in ilk üretimini yılında yapmıştı. Aradan geçen zaman boyunca tablet piyasasında yükselerek adını duyurmayı başardı. M1 işlemcili iPad Pro ile artık bilgisayarları geride kaldı. Daha yüksek bir performansa ve büyük ekrana ihtiyacı olmayan kullanıcılar iPad Mini’yi tercih etmekteler. Kullanıcıların görüşlerini dikkate alan söz konusu şirket yeni bir model çıkardı. iPad 6 Mini adını verdikleri model yakın zamanda kullanıcıların karşısına çıkacak. Model ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Popüler analistlerden biri olan Jon Prosser, RendersbyIan adlı bir tasarımcıyla ortak çalışarak cihazın tahmini tasarımını paylaştı. Yeni model küçük boyutlara sahip olacak. Ayrıca iPad Air ve iPad Pro gibi keskin hatlara ve köşeli bir tasarımdan oluşacak. Fakat modelde Face ID teknolojisi yer almayacak. Ancak güç butonuna entegre Touch ID sensörünün bu cihazda da karşımıza çıkacağı belirtilmekte.

iPad Mini 6 Geliyor! Tasarımı Artık Karşımızda

Söz konusu olan tablette 5G desteği bulunmakta. Lightning girişi yerini USB-C portuna bırakmakta. Ayrıca hoparlörlerin ciddi anlamda geliştirileceği de iddialar arasında yerini almakta. Ek olarak da Apple Pencil ve Smart Keyboard için bağlantı noktasına sahip olacak. Uzay grisi, gümüş ve altın renk seçenekleri ile satışa sunulması beklenmekte. Fakat yeni iPad Mini 6’nın fiyatıyla ilgili resmi bir detay bulunmamakta.

Peki siz söz konusu model hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir