iOS 16 Alacak Modeller Belli Oldu!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

iOS 16 Alacak Modeller Belli Oldu!

0

Teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iOS 15 güncellemesini yayınlamıştı. iOS işletim sistemi yeni güncellemesini kısa bir zaman içinde kullanıcıları için sunacak. Şimdi ise herkesin merak etiği bir konu var. Yeni gelecek olan güncelleme hangi Apple modelleri için geçerli? Gelen bilgiler sonucunda iOS 16 alacak modeller belli oldu.

iOS 16 Alacak Modeller Belli Oldu!

iOS 16 Alacak Modeller Belli Oldu!
iOS 16 Alacak Modeller Belli Oldu

Popüler teknoloji şirketi Apple, 6 Haziran 2022 tarihinde WWDC etkinliğini gerçekleştirecek. Söz konusu bu etkinlikte tahminlere göre  ilk kez iOS 16 işletim sistemini kullanıcılara gösterecek. Ayrıca şirket, güncellemenin ilk ön izlemesini geliştiriciler için beta olarak yayınlayacak. Daha sonra ise Eylül ayına geldiğimizde diğer büyük iOS güncellemelerinde olduğu gibi, bu güncellemenin de herkese açık bir biçimde yayınlanması beklenmekte.

Apple geçtiğimiz sene iOS 15’i piyasaya sürdüğünde 6 yaşında olan iPhone 6s serisine güncelleme gelmişti. Bu güncelleme birçok kullanıcıyı şaşırtmıştı; çünkü gelmesini beklemiyorlardı. Ancak iOS 16 ile bu desteğin sona ermesi beklenmekte. Gelen iddialara göre Apple, A9 işlemcisi artık çok yaşlandığı ve güncel istekleri karşılayamayacağı için bu çipe sahip modeller güncellemeden yararlanamayacak. Bu sayede iPhone 6s, 6s Plus ve SE (1. nesil) modellerinin iOS 16 desteği alamayacağı tahmin edilmekte. Peki yeni iOS güncellemesinden hangi modeller yararlanabilecek? İşte o modeller:

  • iPhone SE (2022), iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max,iPhone Xs,, iPhone Xs Max, iPhone Xr, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE (2. nesil), iPhone SE (3. nesil), iPod touch (7. nesil)

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Apple markalı ürünler kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap