1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

iOS 15.2.1 Geldi! İşte Yenilikler


+ - 0

Dev teknoloji şirketi Apple, yeni bir güncelleme ile daha karşımızda. Şirket, iPhone ve iPad’ler için iOS 15.2.1 ve iPadOS 15.2.1 sürümlerini yayınladı. iOS 15.2.1 Geldi! İşte Yenilikler

iOS 15.2.1 Geldi! İşte Yenilikler

iOS 15.2.1 Geldi! İşte Yenilikler

iOS 15.2’nin yayınlanmasının ardından yaklaşık bir ay sonra Apple yeni bir sürümle karşımızda. Son olarak Eylül ayında yayınlanan iOS 15.2 ile birlikte Dijital Miras, Mesajlar için İletişim Güvenliği, Uygulama Gizlilik Raporu gibi özellikler gelmişti. Ancak şirketin dün yayınladığı güncelleme daha çok, iPhone ve iPad’lerdeki hataları düzeltmeye odaklanmakta.

Türkiye saatiyle ile dün akşam yayınlanan yeni güncellemesi 19C63 yapı numarası ile çıktı. Ayrıca söz konusu güncellemenin boyutu her telefon modelinde değişikliğe sahip. Örneğin iPhone 13 Pro Max‘te yaklaşık 960 MB boyutunda iken, iPhone 8‘de ise 727 MB gözükmekte. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?

iOS 15.2.1, iPhone’unuz için aşağıdaki hata düzeltmelerini içerir:

  • Mesajlar’da iCloud Bağlantısı kullanılarak gönderilen fotoğrafların yüklenmemesi
  • Üçüncü taraf CarPlay uygulamalarının yanıt vermemesi

Ayrıca iPadOS 15.2.1 de yayında. Apple, yeni güncelleme yayınladıktan sonra aynısını iPadOS işletim sistemine de vermekte. iPad’ler de güncellemeden nasibini alarak, iPadOS 15.2.1 sürümünü destekleyen iPad modelleri için yayınladı. Ek olarak iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 ile birlikte tvOS 15.3 ve watchOS 8.4’ün yeni beta sürümlerini geliştiricileri için sunuldu.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Apple model cihazlar kullanmakta mısınız? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap