Internet Explorer Dünyaya Veda Ediyor!

Internet Explorer Dünyaya Veda Ediyor!

0

Bir zamanların efsane internet tarayıcısı Internet Explorer ile ilgili üzücü bir haber karşımızda. 1995 yılında çıkan hizmet Internet Explorer dünyaya veda ediyor. Kurucu şirket Microsoft konuya el attı ve dün itibari ile tarayıcıyı emekli etti. İşte konuyla ilgili detaylar

Internet Explorer Dünyaya Veda Ediyor!

Internet Explorer Dünyaya Veda Ediyor!
Internet Explorer Dünyaya Veda Ediyor!

Birçok kesimin ilk internet tarayıcısı Microsoft şirketinin kurduğu Internet Explorer. İlk olarak 1995 senesinde hayatımıza giren tarayıcı maalesef üzücü bir kararla geldi. Şirket, 2020 yılında hizmet için iptal kararı aldığını duyurmuştu. Tarayıcı, 2003‘e dek yüzde 95’lik kullanım oranına zirvede yer almıştı fakat rakiplerin artmasıyla zor zamanlar yaşamaya başlamıştı. Şimdi ise yaşadığı bu zor zamanlar ona çok fazla geldi.

Windows kullanıcılarını internetle buluşturan Internet Explorer için beklenen gün geldi çattı. En son 2013 senesinde Internet Explorer 11 ile karşımıza çıkan tarayıcı, bu zamana kadar devamlı olarak düşüşe geçti. Gerek yavaşlığı gerekse hatalarıyla akıllarda yer edinen 27 yaşındaki internet tarayıcısı dün hepimize sonsuza dek veda etti.

Ancak tarayıcı için yolun sonu gelmesi yeni bir haber olmamakta. Çünkü Microsoft, iptal kararını ilk olarak 2020’de duyurmuştu. Hatta geçtiğimiz sene Internet Explorer 11‘in Google desteği de bitti. Ayrıca şirket, zaman zaman yaptığı açıklamalarla kullanıcıların artık tarayıcıyı bırakması gerektiği konusunda uyarılarla gelmişti. Ek olarak Microsoft, iptal kararı alsa da Edge’deki “Internet Explorer modu” sayesinde eski tarayıcının önemli özellikleri kullanıcılara sunulmaya devam edecek. Fakat bugünden itibaren kendi başına bir tarayıcı olmayacak.

Peki siz bu konu hakkında düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir