1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram’a Kronolojik Sıralama Özelliği Geliyor!

Instagram’a Kronolojik Sıralama Özelliği Geliyor!


Popüler sosyal medya platformu yeni bir özellik ile gelmeye hazırlanıyor. Platform, uzun süredir beklenen kronolojik sıralama sistemini test etmeye başladı. Instagram’a Kronolojik Sıralama Özelliği Geliyor!

Instagram’a Kronolojik Sıralama Özelliği Geliyor!

Instagram'a Kronolojik Sıralama Özelliği Geliyor!

Instagram CEO’su Adam Mosseri yeni bir duyuru yaptı. Mosseri medya platformunun akış sisteminde yaptıkları değişikliği belirtti. Kişisel hesabından yaptığı paylaşımda platformun ana sayfasında gönderilerin üç farklı şekilde sıralanabileceğini söyledi. Ayrıca Mosseri, platformun çocukların ruh sağlığını olumsuz etkilediği iddiası sebebiyle Aralık ayında Kongre’de ifade verdi. Bildiğiniz üzere Instagram’ın algoritması, ana sayfadaki gönderileri kullanıcının ilgi alanına göre sıralamakta. Bu algoritmanın bir bağımlılığa yol açtığı hakkındaki eleştirileri cevaplayan Mosseri 2022’de kronolojik sıralamanın geri geleceğini söylemişti.

Şimdi ise Adam Mosseri yeni bir haberle geldi. Platform kullanıcılarının uzun zamandır beklediği haberi verdi. Duyurusunda platforma üç farklı sıralama seçeneği getirdiklerini belirtti. Söz konusu seçeneklerden ilki, ana sayfayı her zaman olduğu gibi kullanıcının ilgi alanınıza göre şekillendirmek. Ayrıca diğer ikisi de akışta gördüğünüz paylaşımları kronolojik olarak sıralamak.

Ayrıca platformun yeni akış sıralama seçenekleri şu şekilde:

  • Ana sayfa: Adam Mosseri’nin açıklamasına göre “Ana sayfa” seçeneğini işaretlediğinizde, akıştaki gönderiler sizin ilgi alanınıza göre sıralanacak.
  • Favoriler: Paylaşımlarını kaçırmak istemediğiniz hesapları görmek için bunu tercih edebilirsiniz. Adam Mosseri kardeşlerinin ne yaptığını, en sevdiği içerik üreticileri ve en iyi arkadaşlarını takip etmek için Favoriler seçeneğini kullandığını söyledi.
  • Takip edilenler: Tıpkı eskiden olduğu gibi, takipçilerinizden gelen gönderileri kronolojik sırayla ana sayfada göreceksiniz.

Ek olarak test grubunu birkaç hafta içinde genişleyecek. Ayrıca kronolojik sıralama özelliğini 2022’nin ilk yarısında tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Instagram platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap