Instagram Videoları Tam Ekran Oluyor!

Instagram Videoları Tam Ekran Oluyor!

0

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram yeni bir haberle geldi. Platform, videoları için tam ekran formatını test ediyor. Kısacası popüler platform Instagram videoları tam ekran oluyor. Yeni özellikle birlikte uygulama içerisindeki videoları öne çıkaracak. İşte konuyla ilgili detaylar;

Instagram Videoları Tam Ekran Oluyor!

Instagram Videoları Tam Ekran Oluyor!
Instagram Videoları Tam Ekran Oluyor

Bildiğiniz üzere TikTok platformu son zamanlarda oldukça tercih edilen platformlardan biri. Özellikle genç kullanıcılardan gördüğü yoğun ilgi karşısında her geçen gün hızlı bir şekilde büyüdü. Bu büyüme de diğer rakip sosyal medya platformlarını doğal olarak harekete geçirdi. Şimdi ise Instagram’dan bir haber geldi. Uygulamadaki içerikleri daha çok sürükleyici ve keşfedilebilir hale getirmek için Instagramtam ekran modunu test ediyor.

Instagram’ın ana şirketi olan Meta, TikTok benzeri değişikliklerde ilk adımını Reels üzerinden attı. Birçok kullanıcı, uygulamada geçirdiği sürenin büyük kısmını Reels izleyerek geçirmekte. Şirket bu konuyu göz önüne alarak TikTok gibi tam ekran formatına geçme hazırlığında.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde Instagram hikayesinde bir paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşımında, kısa bir zamanda test aşamasına girecek olan tam ekran formatını duyurdu. Mayıs ayının başlarında, bu formatın bir sürümü ilk kez ortaya çıktı. Meta sözcüsü ise bu formatla amacın, Instagram’daki videoların ağırlığını artırmak olduğunu belirtti. Bu test aşamasında ilk önce kullanıcılar tam ekran versiyonu için videoya tıklamak zorundalardı. Fakat, tam ekran formatı, videoyu vurgulamakta ve bu sayede TikTok’taki akışa benzemekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Instagram uygulamasını kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir