1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi


Popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram günümüzde milyonlarca kişi tarafından tercih edilmekte. Kullanıcılar kullandıkları bu platform üzerinden mesajlaşabildikleri için instagram eski mesajları geri getirme konusunda da sorular sormakta. Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü? Instagramda silinen mesajları geri getirme hakkında biz de bu yazıyı oluşturma gereği duyduk.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram mesajları geri getirme veya Instagram eski mesajları görme için yapmanız gereken her şeyi sizler için madde madde anlatacağız. Lütfen dikkatli okuyarak Instagram silinen mesajları görme işlmini tamamlayın.

  • Instagram profilinize girin ve sağ üst köşeden “üç çizgiye” tıklayın.
  • Açılan ekranda “Ayarlara” girin.
  • Ayarların içerisindeki “Güvenlik” bölümüne giriş yapın.
  • O kısımda “Veri İndirme” butonuna basın.
  • Açılan pencerede e-posta hesabınız çıkacaktır, eğer çıkmazsa Instagram’a bağlı olan mail hesabınızı o kısma yazın.
  • Bu kısmıda ise “İndirme Talep Et” butonuna basın ve şifrenizi girip sağ üst köşeden “İleri” deyin.

Yukarıda anlattığımız adımları tamamladıktan sonra yaklaşık olarak 48 saat içerisinde verileriniz mail adresinize gelecek. Bizim gözlemlerimize ve geri dönüşlere göre yaklaşık 2-4 saat arasında bu işlem tamamlanmakta. Mail hesabınıza Instagramda silinen mesajları geri getirme için gönderilen maili gördükten sonra tıklayın ve açın. Karşınıza çıkan “Verileri İndir” butonuna tıklayın ve tüm verilerinizi indirin.

Instagram silinen mesajlar görme için kullanmanızı tavsiye ettiğim siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu site aracılığı ile indirdiğiniz verileri bu sitede okunabilir hale getirmektesiniz.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Uygulamaları Hakkında

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında Instagram silinen mesajları geri getirme uygulamaları gelmekte. Silinen mesajları görme uygulamaları diğer konulardaki pek çok uygulamalarda olduğu gibi pek güvenilir değil. Ayrıca bu tarz uygulamalar genellikle üçüncü taraf uygulama olduklarından dolayı verileriniz ve hesabınız tehlikeye düşer. Sizlere tavsiyemiz Instagramda silinen mesajları geri getirme vaadeden tüm uygulama ve programlardan uzak durun.

Instagram Silinen Mesajları Görme – Videolu Anlatım

Instagram’ın Web Sürümünden ‘Mesajlaşma’

Geçtiğimiz yılın başlarında Instagram’ın web sürümüne bilgisayardan mesajlaşma özelliği geldi. Ayrıca bildiğiniz gibi mobil uygulama üzerinden yapılan bir çok işlem web sürümünde yapılabiliyordu. Mesajlaşma özelliği de önceleri sadece mobil uygulamadan kullanılabiliyordu. Gelen bu özellik ile birlikte Instagram web sürümünden mesajlaşmanıza devam edebilirsiniz. Bunun yanında bilgisayar başındayken Instagram web sitesine giriş yaparak mesajlara ulaşabilirsiniz.

Instagram’ın Web Sürümünde bulunan sohbet bölümü mobil uygulama ile aynı çalışıyor. Ayrıca kullanıcılar birden fazla kişiye mesaj gönderme, mesajları beğenme, fotoğraf ve emoji gönderme işlemlerini web üzerinden yapabiliyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Merhaba, çok teşekkürler görebildim mesajları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir