Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2024]

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2024]

0

Instagram para kazanmaktan eğlenmeye, bilgi edinmekten iş büyütmeye kadar birçok farklı ihtiyaca cevap veriyor. Aynı zamanda Instagram’a veda etmek isteyenlerin sayısı da artıyor. “Instagram silme nasıl yapılır?” sorusunu yanıtladığımız bu rehberde, Instagram hesap silme linki ile Instagram hesap kapatma işlemini anlatıyoruz!

Instagram hesap silme nasıl yapılır? Instagram kapatma ve silme linki!

Kalıcı Instagram kapatma işlemi öncesinde yaptığınız paylaşımları yedeklemenizi öneririz. Çeşitli araçlar ile fotoğraflarınızı indirebilir, hikayelerinizi de doğrudan Instagram uygulaması ile kaydedebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin listesinin ekran görüntüsünü almanızı öneririz.

Instagram hesap silme kapatma

Instagram hesap silme linki için buraya tıklayabilirsiniz

 • Adım 1: Buraya veya yukarıdaki Instagram hesap silme linkine tıklayarak ilgili sayfayı açıyoruz.
 • Adım 2: Eğer daha önce giriş yapmadıysanız, önce kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekiyor.
 • Adım 3: Bu aşamada Instagram’ın Hesabını neden silmek istiyorsun? sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor. Gizlilik endişelerinden, yeni hesap açmaya kadar birçok farklı gerekçe sunabiliyorsunuz. Ancak bu önerilerle uğraşmak istemiyorsanız, doğrudan “Başka bir şey” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 4: Instagram hesap silme işlemini tamamlamak için artık tek yapmanız gereken şifre girmek. Şifrenizi tekrar girdikten sonra aşağıdaki “Hesabı Sil” butonuna tıklamanız yeterli.
 • Adım 5: Hesabı sil butonuna tıkladıktan sonra Instagram’ın giriş ekranına yönlendirilecekseniz. Artık herhangi bir şey yapmanıza gerek yok, hesabınız artık başkaları tarafından görüntülenemez.
Instagram hesap silme kapatma

Instagram kapatma işlemi geri alınabilir mi?

‘Instagram hesabı nasıl kapatılır?’ sorusunu yanıtladık. Pişman olanlar için geri dönüşü var mı? Evet, yukarıdaki ekran görüntüsünde ve hesap silme sayfasında da görülebileceği üzere işlemden sonra 30 günlük bir süreniz var.

Hesabı sildiğiniz tarihten itibaren Instagram’da görünmüyorsunuz, ancak 30 gün içerisinde tekrar giriş yapmanız halinde hesabınız otomatik olarak aktif hale getiriliyor. Eğer sosyal medyaya veda etmek konusunda şüpheleriniz varsa hesabınızı tamamen silmeden, bir süreliğine geçici olarak kapatma veya bir diğer adıyla dondurma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer daha uzun bir süre sonra kararınız değişirse, hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Son olarak hesabınızla birlikte sadece fotoğraflarınız değil; kullanıcı adınız, yorumlarınız ve sizinle ilgili olan diğer bilgilerin de silineceğini unutmayın. Instagram hesap kapatma rehberimiz işinize yaradı mı?

Instagram hesap silme rehberini beğendiniz mi? Hesabınıza veda etme sebebinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-hesap-silme-rehber

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir