Instagram Çocuklar için Yeni Haberle Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram Çocuklar için Yeni Haberle Geldi!

+ - 0

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram geçtiğimiz aylarda çocuklara özel Instagram Kids uygulaması üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Ancak şirketten kötü bir haber geldi. Söz konusu uygulamanın çıkış tarihi ertelendi. Instagram Çocuklar için Yeni Haberle Geldi!

Instagram Çocuklar için Yeni Haberle Geldi!

Instagram Çocuklar için Yeni Haberler Geldi!

Popüler platform Instagram’ın, çocuklara özel olarak geliştirilecek bir Instagram Kids uygulaması ile geleceği bilgisi sızdırılmıştı. Ayrıca sızdırılan bu bilgiden sonra şirket bilgiyi doğrulamıştı. Ancak platform dün bir açıklama yaptı ve uygulamayı geliştirmekten şimdilik vazgeçtiklerini belirtti. Instagram Kids adı verilen uygulama, çocukların sosyal medyanın zararlı içeriklerinden korunmasını hedeflemekte. Söz konusu uygulama 13 ve altı yaş kitlesini hedef almakta. Ancak şirketten yeni gelen bir bilgiye göre uygulamanın çıkış tarihi ertelendi.

Şirket CEO’su Adam Mosseri, Instagram’ın resmi blogu aracılığı ile bir açıklama yaptı. Açıklamasında, Instagram Kids uygulamasının yapılması gereken bir hamle olduğunu ancak projeyi şu anlık askıya aldıklarını belirtmekte. Ayrıca bu kararı vermenin şirket için oldukça zor olduğunu söylemekte. Ek olarak da yeni dönemde ebeveynler ve uzmanlarla iletişim halinde olacakları cümlelerini kullanmakta.

Mosseri, uygulamanın askıya alınmasından sonraki ilk hedeflerinin platformu çocuklar için daha güvenli olmasını istediklerini belirtmekte. Ayrıca projenin başlangıç aşamasında hedeflerinin 10-12 yaş arası kitleye özel bir uygulama geliştirmek olduğu bilgisini vermekte. Ek olarak  projeyi askıya almalarının bir çözüm yolu olmadığını belirtmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Instagram platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap