İbrahim Haskoloğlu Kimdir? Neden Tutuklandı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İbrahim Haskoloğlu Kimdir? Neden Tutuklandı

+ - 0

İbrahim Haskoloğlu neden tutuklandı? Twitter paylaşımlarıyla ve Twitch yayınlarıyla kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaşan gazeteci İbrahim Haskoloğlu, son paylaşımının ardından büyük tepki çekmişti. Gözaltına alınan Haskoloğlu’nun tutuklanarak cezaevine gönderildiği bilgisi var. Peki; İbrahim Haskoloğlu kimdir?

İbrahim Haskoloğlu Kimdir

İbrahim Haskoloğlu kimdir? Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, sosyal medyada son aylarda öne çıkan paylaşımlarıyla tanınmakta. Twitter üzerinden paylaşımlar yapan Haskoloğlu’nun gözaltına alındığı bilinmekte. Geçtiğimiz haftalarda olaylar hızla büyüdü. Bu gelişmenin ardından İbrahim Haskoloğlu kimdir sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Peki; İbrahim Haskoloğlu tutuklandı mı?

İbrahim Haskoloğlu Tutuklandı mı?

Gazeteci Fatih Portakal, Twitter’da yaptığı haber paylaşımlarıyla ve Twitch yayınlarıyla tanınan gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun gözaltına alındığını duyurmuştu.

Portakal, Twitter’da 535 bin takipçisi bulunan Haskoloğlu’nun İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan evine dün akşam polislerin gittiğini söylemişti.

Haskoloğlu’nun ablasının kendisini aradığını belirten Portakal, açıklamasında “İbrahim Haskoloğlu’nun ablası aradı. Üsküdar’daki evlerine dün gece 11’de polis baskın yapmış. 1 saat kadar evi aramışlar, sonra da @haskologlu’nu gözaltına almışlar. Vatan emniyete götürmüşler. Gözaltı nedeni paylaştığı bir haber iddası” ifadelerini kullanmaktaydı.

İbrahim Haskoloğlu Tutuklanma Nedeni?

“Kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirdiği” iddia edilen gazeteci İbrahim Haskoloğlu, polis ekiplerince gözaltına alındığı bilinmekte. Ek olarak Haskoloğlu akşam saatlerinde tutuklanarak cezaevine gönderildiği bilgisi mevcut.

İbrahim Haskoloğlu Kimdir?

Malatya’da 1996 yılında dünyaya gelen İbrahim Haskoloğlu, üniversite eğitimine İstanbul’da devam etti. Üniversitedeyken birçok kanalın haber merkezlerinde staj yaptı. Ayrıca Youtube kanalında Türkiye’nin önemli siyasetçileri, bakanları, gazetecileri ile röportajlar yapmakta. Haskoloğlu, YouTube üzerinden kritik politik röportajlara imza attı.

Youtube ve Twitch gibi sosyal medya platformaları üzerinden çalışmalar yürüten İbrahim Haskoloğlu, yaptığı röportajlarla dünya basınında yankı uyandıran haberler e imza attı. Özellikte 2019 yılında Venezuela’daki olaylarda baş rolü oynayan Guaido ile yaptığı röportaj ile dünya basınında ses getirdi. Juan Guaido, daha önce sadece 2 kanala röportaj vermişti (New York Times, Vice New). Röportaj sonrası, CNN Espana’nın özel konuğu olarak yayınlara bağlanmaya başladı. Juan Guaido röportajından sonra Latin Amerika’daki bir çok kanalda Türkiye ve Ortadoğu konuları ile ilgili konuk olarak katılmaya devam etmekte.

Trump’ın ABD Başkanlığı sırasında Ulusal Güvenlik Danışmanı olan Bolton ile de röportaj yaptı. Bu röportajıyla da ulusal basında ses getirdi.

İbrahim Haskoloğlu Serbest!

Bugün gelen haberlere göre Twitter üzerinden haberler paylaşan İbrahim Haskoloğlu an itibari ile serbest. İbrahim Haskoloğlu‘henüz konu ile ilgili açıklama yapmadı ancak ilerleyen zamanlarda gelişmeleri yazımıza eklemeye devam edeceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce İbrahim Haskoloğlu ile ilgili bir şeyler duymuş muydunuz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap