Hongmeng OS Akıllı Saat Tasarımı! Huawei’den Yeni Hamle

Hongmeng OS Akıllı Saat Tasarımı! Huawei’den Yeni Hamle

0

Huawei, ülkesinin ABD ile arasındaki yüksek gerilimli sorunlardan payına düşeni alıyor. Google’ın yazılımsal yardımı konusunda daha fazla direnmek istemeyen Çinli üretici, Hongmeng OS akıllı saat kozunu akıllı saat pazarında kullanacak. Teknoloji üreticisi Huawei’nin yeni aldığı patent, en sonki akıllı saatinin tasarımını ve bazı detaylarını bizlere gösteriyor.

Hongmeng OS akıllı saat görüldü

Hongmeng OS akıllı saat tasarımı

Çin merkezli üretici hala Android işletim sistemini ve Google’ın uygulamalarını kullanarak piyasaya yeni ürünler sürmeye devam ediyor. Aynı zamanda yandan ABD Hükümetinin baskıları varken, Huawei olası durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmak istiyor . Hongmeng OS bugüne kadar pek fazla üründe görmedik, yeni bir işletim sisteminin ilk çıkışının giyilebilir teknoloji sektöründe olacak olması hızlı sonuç verebilecek bir strateji olarak görülüyor.

Patent hakkındaki birçok bilgi EUIPO ve WIPO sitesinde göründü. Bu bilgiler arasında kare şeklinde bir görüntü geçişi yapıldığı anlaşılıyor. Huawei’in alışık olduğumuz dairesel ekrandan kare şeklindeki bir ekrana geçiş yapması akıllarda karışıklığa yol açtı. Hongmeng OS akıllı saat ekranının esnek bir yapıya sahip olması, onun bir akıllı bilekliğe ait olma olasılığını düşürüyor olsa da esnek ekrana sahip bir Huawei akıllı bilekliğe de daha önce şahit olmuştuk.

Bu tasarımın bir akıllı bilekliğe mi, yoksa bir akıllı saate mi ait olduğunu tahmin etmek biraz zor. Diğer detaylara zamanla ulaşacağız diye umuyorum. Bakalım Google’ın Wear OS işletim sistemini temel almayacak olan bu akıllı saat bizlere nasıl yenilikler sunacak.

Siz Hongmeng OS akıllı saati hakkında neler düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle paylaşa bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir