Hogwarts Legacy’nin yapımcısından: Büyük bütçeli Harry Potter oyunu yolda!

Hogwarts Legacy’nin yapımcısından: Büyük bütçeli Harry Potter oyunu yolda!

0

Warner Bros. Harry Potter serisini genişletmeye devam ediyor. Bir süre önce HBO Max’in Harry Potter dizisini çekeceğini açıklamıştı, şimdi ise yeni bir çok oyunculu yapımı gözler önüne serdi. Harry Potter serisinin popüler kurgusal sporunu temel alan Harry Potter: Quidditch Champions duyuruldu.

Harry Potter: Quidditch Champions ne zaman çıkacak

Harry Potter: Quidditch Champions aktif olarak geliştirme aşamasında. Quidditch isimli Harry Potter oyununu baz alan yeni yapım, çok oyunculu olarak sunulacak. Oyun, şu anda bir ön kayıt programına sahip.

Oyunun geliştiricisi ise Hogwarts Legacy’den bildiğimiz Portkey Games olacak. Harry Potter: Quidditch Champions’ın platformları ve çıkış tarihi şimdilik belirsiz. Ancak web sitesi, birkaç yıldır geliştirilmekte olduğunu söylüyor. Bu yüzden konsol ve PC için planladığını düşünüyoruz.

Her ne kadar aynı geliştiricinin ürünü olsa da, Hogwarts Legacy’de Quidditch oyununun bir aktivite olarak yer almadığını belirtmek gerekiyor. Quidditch Champions’ın nasıl ele alınacağı da belirsiz. Basit bir spor oyunu olabileceği düşünülse de, karakter ve takım gelişimi de ön plana çıkacaktır.

Hogwarts Legacy, 16 Aralık’ta birçok dijital platformda ön siparişe açıldı. Harry Potter evreninde geçen yapım, bu süreçte bile çok Steam‘in en çok satanlar listesine adını yazdırmayı başardı. Buna göre 2 haftada 10 milyondan fazla kopya sattı.

Harry Potter serisi, Warner Bros. için değerli bir varlık olmaya devam ediyor. HBO Max kısa süre önce kitaplara dayanan 10 yıllık bir dizi duyurdu. Serinin dünya çapında milyonlarca hayrana sahip olduğunu düşünürsek, yeni projeler gelmeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/harry-potter-quidditch-champions

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir