Hayat Eve Sığar Güncellendi! Uygulamada Beklenen Özellik

Hayat Eve Sığar Güncellendi! Uygulamada Beklenen Özellik

3

Hayat Eve Sığar uygulaması güncellendi. Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsü ile mücadele kapsamında kullanıma sunduğu uygulamaya güncelleme geldi. Fazlasıyla talep edilen özellik: artık bulunduğunuz konumu değil, her yeri inceleyebiliyorsunuz.

Merakla beklenen yeni özellik son gelen güncelleme ile hayata geçti. Artık ülke geneli için corona virüsü yoğunluk haritasına ulaşmak isteyenlerin App Store ya da Google Play Store üzerinden güncellemesi / yüklemesi yeterli olacak.

Hayat Eve Sığar Güncellendi

Hayat Eve Sığar Güncellendi

Gelen güncelleme sayesinde Hayat Eve Sığar uygulama ekranının sol altta bulunan kısmına tıklayarak, istenilen bölgedeki duruma bakılabiliyor. Sol alttaki simgeye dokunulduğunda ekranda harita üzerinde yoğunluk derecesi alanları gösteriliyor. Haritada yer alan kırmızı alanlar corona virüs riskinin en yüksek yaşandığı gölgeler, sarı bölge orta riskli bölgesi gösteriyor. Yeşil bölge ise düşük riskli olarak nitelendiriliyor.

Harita üzerinde bazı yerlerde işaretlenmemiş, renksiz kısımlar da bulunuyor. Bunun anlamı ise o bölgede yerleşimin yok denecek kadar az olması. Harita üzerinde inceleme yapıldığında, kalabalık ilçeler ve merkezlerdeki kırmızı alan dikkat çekiyor.

Bundan sonra “Yakınlarım” kısmına eklediğiniz kişileri de uygulama üzerinden takip edebilme imkanı getirildi. Bununla birlikte uygulamanı sağ üst kısmında bulunan temas durumu kısmından da, sosyal mesafe kuralına uyulup uyulmadı kontrol edilebiliyor.

Uygulamayı hala indirmediyseniz buraya tıklayarak app store ve play store dan indirebilirsiniz. Sizlerde sosyal mesafeye ve hijyene dikkat ederek virüse yakalanmadan bu dönemi atlatabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 29 Nisan 2020

  Ben güncelledim hemen ve güzel olmuş uygulama yeni özelliklerle beraber

 2. Buradan öğrendim yeni güncellemenin geldiğini ve hemen bende güncelledim,

 3. 29 Nisan 2020

  Virüs umarım bir an önce biter evde kalmaktan sıkıldıım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir