Google Pixel Fold ekran özellikleri ortaya çıktı

Google Pixel Fold ekran özellikleri ortaya çıktı

0

Android 12L sürümü tanıtıldıktan sonra, işletim sisteminin kaynak kodlarında Google’ın katlanabilir modeli keşfedildi. Yakında tanıtılacağı tahmin edilen Google Pixel Fold modelinin ekran özellikleri sızdırıldı. Google Pixel Fold ekran özellikleri!

Xiaomi, Samsung ve Huawei gibi markalardan sonra nihayet Google da katlanabilir telefon piyasasına giriş yapacak. Google’ın katlanabilir cihazı 2023 yılında tanıtacağı iddia ediliyor.

Google Pixel Fold ekran özellikleri sızdırıldı

Google Pixel Fold ekran özellikleri

Kod adı Felix olan Pixel Fold modelinde iç ve dış ekran yer alacak. Sızdırılan bilgilere göre Google, yeni modelinde Samsung tarafından üretilen ekranlara yer verecek.

İç ekran, 1840 x 2208 piksel (5:6 en boy oranı) çözünürlüğü destekleyecek. Ekranın 7.58 inç boyutlara sahip olacağı belirtiliyor.

Ortalama 800 nit parlaklığa sahip olacağı belirtilen ekran, 1200 nit maksimum parlaklık sağkayabilecek. Ekranın 120Hz yenileme hızını destekleyeceği tahmin ediliyor.

9to5Google ekibi, Google Kamera uygulamasının son sürümüne ait APK dosyasını incelediğinde Pixel Fold ile ilgili bazı ipuçları keşfetti. Google’ın geliştirdiği katlanabilir cihaz ile ilgili bilgi yer aldığını fark eden ekip, uygulamanın kaynak kodunda isPixel2022Foldable ifadesine rastladı.

Bu kod parçasının Google Kamera uygulamasının hangi cihazda çalıştığını kontrol etmek için kullanıldığını açıklayan ekip, cihazın 2023 yılının ilk yarısında tanıtılabileceğini ve katlanabilir modelin Android 12L ile birlikte gelebileceğini belirtti.

Kamera dizilimi konusunda Pixel 6 ve Pixel 6 Pro yerine Pixel 5 serisinde kullanılan sensörlerin yer alacağını açıklayan ekip, ana kamera için 12.2 Megapiksel Sony IMX363 ve ultra geniş açı için 12 Megapiksel IMX386 sensörü kullanılacağını tespit etti. Ön kameraları için potansiyel olarak biri “innie” ve diğeri “outie” olan iki adet 8 Megapiksel IMX355 sensör kullanılacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-pixel-fold-ekran-ozellikleri-ortaya-cikti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir