1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Google Duo Google Meet İle Birleştirilip Kapatılacak İddiası

Google Duo Google Meet İle Birleştirilip Kapatılacak İddiası


Google Duo Google Meet İle Birleştirilip Kapatılacak

Duo ve Meet, Google’ın video sohbet servisleri olarak kullanıcılara mevcut durumda hizmet veriyor. Her geçen gün birbirine daha çok benzemesi nedeniyle, Google Duo Google Meet ile birleştirilip kapatılacak iddiası ortaya atıldı.

Anlık olarak dev firma aynı anda iki tane neredeyse tıpa tıp benzer özellikler sunuyor. Popüler hizmetlerin adları ise Duo ve Meet olarak biliniyor. Duo uygulaması iki kişinin görüştüğü, artık kullanılmayan Allo mesajlaşma hizmetinin tamamlayıcısıydı. Meet ise ağırlıklı olarak video konferans için kullanılıyor.

Geçmişten günümüze bu iki uygulama arasındaki farklar bir çok anlamında fazlasıyla azalma yaşadı. Bu durum da iki farklı uygulamayı aynı anda kullanmayı anlamsız hale getirdi. Google bu nedenle Duo’yu sonlandırabilir.

Google Duo Google Meet birleşecek

Google Duo Google Meet birleşecek

Google Duo, en nihayetinde Google Meet ile değiştirileceği haberini 9to5Google firmaya yakın kaynaklardan aldığı bilgilerle gerçekleştirdi. Şu anda da dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle ZoomMicrosoft Teams ve Google Meet gibi platformlar bu süreç içerisinde en çok tercih edilen platformlar haline geldiler. Bu değişim Duo’nun da sonunu hızlandırıyor. 

Google‘ın yapacağı değişim ile, birbirine fazlasıyla benzeyen iki farklı ürünü kullanıcılara sunarak kafaların karışmasına neden olduğu dönemi de geride bırakmış olacak. Her ne kadar Duo tüketicilere yönelik olsa da Gmail’de devasa bir Meet butonu bulunduğu biliniyor.

Eğitimin uzaktan yapılmaya devam edilmesi konuşulan bugünlerde teknoloji firmaları da olası sokağa çıkma yasağı ve karantina gibi kararları da göz önüne alarak video konferans uygulamalarına odaklanıyor. Bakalım bu değişiklik Google’ın istediği sonucu verecek mi?

Yorum Yap

Yorum Yap