Google Ads Reklam Fiyatları Değişiyor! Türkiye’de Artış

Google Ads Reklam Fiyatları Değişiyor! Türkiye’de Artış

0

Google Ads reklam fiyatları için üç ülkede zam kararı aldı. Google’ın reklam verenlerle yayıncıları buluşturduğu popüler sistemi Ads ile ilgili yeni gelişmeler bulunuyor. Türkiye dahil üç ülkede gerçekleştirilecek olan fiyat artışı kullanıcılara e-posta yolu ile aktarıldı.

Ülkelerin yasal işlemlerinin içerisinde artan karmaşık nedeniyle böyle bir fiyat artışı yaşandığı gelen bilgiler arasında.

Google Ads reklam fiyatları yüzde 5 artacak

Google Türkiye reklam

Google’ın AdMobs, AdSense veya AdWords gibi tüm reklam servislerini tek çatı altında toplayan dev şirket; Türkiye, Avusturya ve Birleşik Krallık reklam verenlerinden yüzde 5 ek ücret alacak.

Yapılan açıklamada bu ücretlerin yasal işlemlerin artan karmaşıklığı nedeniyle alınacağı açıklanmış durumda. Yüzde 5 ek ücret doğrudan Google’a gidecek.

Türkiye için yüzde 5 Yasal İşlem Maliyeti, Avusturya için yüzde 5 DST ücreti, Birleşik Krallık için yüzde 5 DST ücreti 1 Kasım itibariyle kesilen faturalara yansıtılacak.

Gerçekleştirilen ödemelerinizi manuel olarak yapıyorsanız reklam kredinizden yüzde 5 ücret kesintisi yapılacak. Örneğin 100TL bütçe ile reklam vermek istiyorsanız, yeni gelen bu durum ile 95TL tutarında reklam verebileceksiniz.

Bu değişikliğin 1 Kasım’dan itibariyle geçerli olacağını tekrar tekrar hatırlatmakta fayda var. Kasım ayına kadar vereceğiniz reklamlara bu yüzde 5 ek ücret dahil olmayacak veya sonradan yansıtılmayacak.

Sizler alınacak olan bu ücret hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Güncel haberler için sitemizi takipte kalın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir