Girişimci Olmanın Yolları ve Para Kazanma
  1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanma

Girişimci Olmanın Yolları ve Para Kazanma

+ - 0

Nasıl girişimci olurum ? Bence bu şekilde düşünmek yerine işin ucunu bir yerden tutmamız gerekiyor. Birçok girişimcinin konuşmalarını dinlerseniz veya yazılarını okursanız bahsettiği en önemli şeylerden bir tanesi tabi ki tecrübedir. İş bununla da kalmıyor maalesef, tecrübeyi kazandıktan sonra tecrübeniz ile fikirlerinizi birleştirip bir yandan da parayla hayalini kurduğunuz bu girişimciliğe başlaya bilirsiniz.

Nasıl Girisimci Olurum ?

Yapmanız gereken ilk şey düşünmek, uzun uzadıya düşünmek. Gerçek anlamda kaliteli bir fikir bulmak için yapmanız gereken tam olarak bu. Belki saatlerce belkide haftalarca bu konu üzerinde düşünün, girişimcilik hakkında kitaplar ve dergiler okuyun, konu hakkında ki ünlü kişilerin konuşmalarını dinleyin ve tabiki tüm bu dediklerimi yaparken kesinlikle yandan para biriktirin. Bu devirde girişimci olmak istiyorsanız eğer, fikrinizin büyüklüğü derecesinde paraya da ihtiyaç duyacaksınız.Para ile ne yapacağız ki ? diye soruyorsanız eğer hemen cevabını vereyim, düşündüğünüz konu hakkındaki fikriniz için malzeme alacaksınız ve bunun yanında tabi ki reklamınızı yaptıracaksınız. Reklam bu işlerdeki en önemli püf nokta, fikrinizi yani ortaya koyacağınız ürünü veya hizmeti ne kadar çok kişiye ulaştırırsanız o kadar kendinizi ve fikrinizi geliştirebilirsiniz. 

Girisimci Olmanın Adımları

1. Düşünün ve parlak fikrinizi bulun.
2. Bu fikrinizi bir ürüne veya hizmete dönüştürün.
3. Ürününüz hakkında yorumlar alın.
4. Ürününüze maddi ve manevi destek verebilecek bir ortak bulun.
5. Edindiğiniz ortakla beraber finansal durumunuzu ölçün.
6. Ürününüzü veya hizmetinizi geliştirip üretin.
7. Reklam vererek kendinizi tanıtın ve kanıtlayın.
8. Sponsor bularak ürününüzü zirveye taşıyın.Bu adımları teker teker ve yavaş yavaş yaparsanız, 8. adımın sonunda gerçekten hedeflediğiniz yerlere ulaşacaksınız. Bu konuda en önemli şeylerden biri, burayı iyi okumanızı rica ediyorum, bıkmadan usanmadan işinize odaklanmak ve bir ayda herşeyin olup bitmesini beklememektir. Çoğu insanda bu yüzden başarısız olur. Umarım bu yazıyı okuyan sizler Girişimcilik hayatınızda önünüz hep açık olur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap