Formula 1 İstanbul Park geri dönüyor! İşte tarih

Formula 1 İstanbul Park geri dönüyor! İşte tarih

0

Bu yıl corona virüs salgını nedeniyle belirli önlemler içerisinde sınırlı sayıda yarış düzenleniyor. Formula 1 severlerinin heyecanla beklediği Formula 1 İstanbul Park için müjdeli haber geldi. F1 sezonu İstanbul da kendisini gösterecek.

Programın takvimi için sıkı bir şekilde çalışmalara devam eden FIA, İstanbul’un da içerisinde mevcut olduğu bazı pistleri takvime dahil etmeye hazırlanıyor. Konuşulan vakitte yarış İstanbul Park’ta gerçekleşirse, 9 yıl aradan sonra Formula 1Türkiye‘ye geri dönmüş olacak.

Formula 1 İstanbul Park için gündemde

Formula 1 İstanbul Park geri dönüyor

İstanbul’da düzenlenen Formula 1 yarışları en son 2005 ve 2011 yıllarında gerçekleşmişti. Tekrardan ülkemizde düzenlenmesi hem Türk hem de yabancı F1 severleri tarafından bekleniyor. Bu konuda birkaç pilotun, İstanbul Park’ta yarışmayı sevdiğini dile getirmesi heyecanı üst seviyeye çıkartmıştı. Bu yıl içerisinde yarışın yapılabileceği birçok pistin takvimden çıkması, FIA’yı yeni pist arayışına sürüklemişti.

Gelen haberlere göre Formula 1 İstanbul Park Grand Prix15 – 16 – 17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sezon başındaki yarışlardaki gibi seyircisiz değilde, bu yapılacak yarışta seyircisi olması planlanıyor. Formula 1 yarışı için başka alternatifler de olduğu belirtildi. Fakat İstanbul’daki pistin bu pistlerden önde olduğu ve tercihin İstanbul’dan olacağı yönünde bilgiler gündemde dolanıyor.

Bundan önceki zamanlarda pilotların birçoğu ve takım patronu pist hakkında fazlasıyla olumlu konuşmuştu. Özellikle 8. virajda yüksek hız ve G kuvvetinin bulunması birçok kişiyi memnun etmişti. Mercedes takım patronu Toto Wolff önceki bir konuşmasında 8. virajdan bahsetmiş ve Boğaz’da tur atabileceklerini söylemişti.

Formula 1 İstanbul Park’ta olması ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir