Fisker PEAR Elektrikli Araç Projesi! Uygun Fiyatlı
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Fisker PEAR Elektrikli Araç Projesi! Uygun Fiyatlı

0

Tesla Model Y için rakip niteliğinde olan Ocean modelini Fisker tanıttı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan bu otomobil, PEAR adını verdiği uygun fiyatlı elektrikli araç projesini tanıtmıştı. Üst klasman otomobil üreticisi, kısa süre önce Foxconn ile anlaştığı ile ilgili açıklama yapmıştı. Fisker PEAR Elektrikli Araç Projesi!

Fisker PEAR Elektrikli Araç Projesi

Fisker PEAR Elektrikli Araç Projesi

Popüler otomobil üreticisi Foxconn, elektrikli araç üretimi için kolları sıvadı. Şirket, Fisker ile anlaştığını açıkladı. Üretim ise 2023 yılında başlaması planlanmakta. Açıklanan veriler arasında yılda 250 bin üretim hedefi de mevcut.

Fisker CEO’su Henrik Fisker, Twitter’da yaptığı paylaşımda ” Daha önce görülmemiş özelliklere sahip premium elektrikli araç 30 bin doların altında. Foxconn ile çalıştığım için heyecanlıyım. ABD federal vergi teşviki ile 22.500 doların altında araç hayal edin. 2023’e kadar sessizliğimizi korumamız gerekmekte. ” ifadelerini kullandı.

Fisker, projenin hızlanması için talimat verdi. Ayrıca ucuz ve premium elektrikli aracı üretimi için çalışmalara devam ettiklerinin altını çizdi. Bunun yanında ekstra açıklama yapan Fisker, ” Foxconn ile PEAR Projesi üzerinde çalışan özel ekibi büyütmek için hızla ilerliyoruz. ” dedi.

Fisker, Ocean modeli için yaklaşık 14 bin sipariş aldıklarını açıkladı. Magna Steyer tarafından üretimi olan model, Avrupa ve Kuzey Amerika pazarında satılma düşüncesi mevcut. Ocean modelinin başlangıç fiyatı 37.499 dolar.

Peki siz bu konuda ne düşünmektesiniz? Ayrıca Tesla’nın rakibi olabileceğini düşünüyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap