İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Filozof Atakan’ın Sırrı Çözülüyor mu ?

Filozof Atakan’ın Sırrı Çözülüyor mu ?


Yapmış olduğu açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Atakan Kayalar, Türkiye’nin gündemine çok kısa sürede oturdu. Konu ile ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da açıklama yaptı. Selçuk, Türkiye’nin gündemine oturan Atakan Kayalar için anlayışlı olunması çağrısı yaparak, “Bakanlık olarak, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür. Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır” dedi. Peki filozof Atakan Kayalar kimdir?

DHA’na konuşan Kayalar, “Adım Atakan. Bu kadar. Fazla anlatabilecek hayat hikayem yok. Metafor uzmanıyım desem olmaz, beyin cerrahıyım desem olmaz, cumhurbaşkanıyım desem olmaz. Felsefeyle ilgilisin galiba dedim. Eğitim ve bireysel haklar üzerine konuşuyorduk. O an da Fethi Çağıl bir şey söyledi. Tam olarak hatırlamıyorum. Okuduğum kitaplara bakacak olursak. Kayı serisinin tamamını okudum. Nutuk okudum. Homeros İlyada okudum. Böyle buyurdu Zerdüşt okudum” şeklinde konuştu.Okul öncesinde felsefe vb. eğitimlerin verilmesi gerektiğini ifade eden Atakan Kayalar, “Okuldan önce ayrıca bir ahlak eğitimi, ahlak, terbiye ve saygı eğitimi verilmesi gerekiyor. Ondan sonra ise felsefe eğitimi verilmesi gerekiyor. Eskiden felsefe ve psikoloji derdim ama artık sadece felsefe diyorum. Küçük çocuklara psikoloji öğretmekte büyük bir sıkıntı vardır. İnsan hep kendinde bir şeyler arar. Gider şizofreniye bakar. Ben böyle miyim, ben şöyle miyim, ben öyle olacak mıyım, ben böyle olacak mıyım, benim düşüncelerim nasıl, ya ben şizofreniysem diye düşünmeye başlar. O yüzden ilk önce felsefe ondan sonra ise tarih öğretilmelidir” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya üzerinden Filozof Atakan’a bir çok övgünün yanında eleştirilerde yapılıyor. Atakan’ın hitap şekli, bilgisi ve okuduğu kitaplar övgü alırken çok bilmiş tavrı ve annesine karşı yaptığı ”saygısızca” denilen hareketler oldukça tepki topladı.Bununla beraber internet ortamına bomba gibi bir iddia daha düştü. Atakan Kayalar’ın DNA’ları ile oynanmış olma ihtimali üzerinden fikirler ortaya atılmaya başladı. Konu ile ilgili resmi veya kanıtlanmış bir açıklama bulunmasa da dedikodular hızla büyüyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap