Facebook’a Twitter’ın Popüler Özelliği Geliyor!

Facebook’a Twitter’ın Popüler Özelliği Geliyor!

0

Popüler sosyal medya platformu Facebook, uzun zamandır Twitter’da olan yanıtlama özelliğine benzer bir özelliği getiriyor. Fakat söz konusu olan yeni özellik şimdilik sadece tanınmış hesaplarda mevcut. Facebook’a Twitter’ın Popüler Özelliği Geliyor!

Facebook’a Twitter’ın Popüler Özelliği Geliyor!

Facebook’a Twitter'ın Popüler Özelliği Geliyor!

Çoğumuzun ilk kullandığı sosyal medya platformu olan Facebook, yeni çıkan uygulamalara göre biraz geri kaldı. Aradaki bu farkı kapatmaya çalışarak kendini geliştirmeye çalışmakta. Şirketin bu yeni kendini geliştirme konusu, Twitter yanıtlama özelliğinin bir benzerini kendi bünyesine katmak istemesi ile bilinmekte. Ancak gelen haberlere göre Facebook, threads için ilk denemeleri tanınmış hesaplarda yapmaya başlamakta.

Popüler platform, Twitter’da kullanıcılarının flood yapmak için kullandığı yanıtlama özelliğine benzer bir özelliği denemeye başlamakta. Ancak Facebook threads adı verilen özellik, yapılan paylaşıma benzer ve ilişkili konuları da konuya eklemeye izin vermekte.

Söz konusu olan uygulama Twitter’ın yanıtlama özelliği, kullanıcıların kendi postlarına yanıt vermesi şeklinde olmakta. Fakat, Facebook yapılan paylaşımlara daha kolay ulaşılması için threads yani ilişkilendirme özelliğini kullanmayı istemekte. Ancak söz konusu olan bu yeni özellik şimdilik ABD’de kısıtlı bir tanınmış kullanıcı kitlesi için mevcut.

Paylaşılan görseller ile Facebook’un karmaşık yapısının düzeltileceği tahmin edilmekte. Ancak eğer Facebook threads sadece tanınan kişilere özel olursa bu değişimin sınırlı olacağı bilinmekte.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Facebook uygulamasını kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir