1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Facebook’a Corona Virüsü Güncellemesi Geliyor

Facebook’a Corona Virüsü Güncellemesi Geliyor


Aralık 2019 da Çin’de ortaya çıkan salgın nedeniyle milyonlarca insan evlerine kapanarak hayatını bu şekilde sürdürürken, internette yayılan yanlış bilgilerin önüne geçmek için ise sosyal medya platformları önemli adımlar atıyor. WhatsApp’ın ardından Facebook, Corona virüsü başlığını ana sayfasına taşıyor.
Corona Virüsü salgınından dolayı çalışanlarını evlerine yollayan ve maaşları ile birlikte çalışan başına 1000 dolar ikramiye dağıtmaya karar veren Facebook, bu kez kullanıcıları için yeni bir adım atıyor. Sahibi olduğu WhatsApp‘a özel corona virüsü sayfası açan ve virüs hakkında doğru bilgileri kullanıcıların öğrenebilmesini amaçlayan şirket, bu kez Facebook’un kendisinde bir kısım yenilik yapacak.
2.2 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, ana sayfasına coronavirüs başlığı ekleyecek ve dünyadaki en son gelişmeleri bu sayfadan kullanıcılarıyla paylaşacak. Bunun yanında Facebook, coronavirüs hakkında bilinmesi gerekenleri de yine rehber şeklinde oluşturduğu sayfasında yayınlayacak.
Facebook ve WhatsApp yanısıra Microsoft ise Bing arama motorunda corona virüsü çalışması yapmış ve virüs vakalarının canlı takip edilebileceği bir harita yayınlamıştı.
Sıradaki isim ise Google… Henüz aktif hale gelmeyen söz konusu coronavirüs sayfasının oldukça detaylı olacağı ve virüs hakkında önemli bilgiler içereceği düşünülüyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap