Euro NCAP’in Güvenlik Testlerinde Sınıfın En İyisi Ford Seçildi!

Euro NCAP’in Güvenlik Testlerinde Sınıfın En İyisi Ford Seçildi!

0

Euro NCAP’in güvenlik testlerinde sınıfın en iyisi Ford seçildi! Euro NCAP, yeni aşamalarıyla beraber Avrupa’da satışta olan 19 van modelini teste tabi tuttu. Bu araçların aktif güvenlik sistemlerini teste sokan kuruluş, Türkiye’de de en çok tercih edilen Ford Transit’in sınıfının en iyisi olduğu açıklamasını yaptı. Transit’in altın ödülüyle yeterli bulmayan Ford, Custom modeliyle de gümüş ödül kazandı.

Otomobil dünyasının en çok bilinen güvenlik ve performans değerlendirme kuruluşu Euro NCAP, yeni bir aktif güvenlik sistemi testine başladı. Yeni test kriterlerinin içinde acil fren sistemi, hız sınırlayıcı, yolcu ve şerit takip sistemini denetleyen bu kuruluş, bu yeni testiyle Avrupa’da satışta olan 19 van modelini denedi. Yapılan değerlendirmelerde kazanan otomobil üreticisi ise Ford oldu. Şirket, Transit ve Custom modelleriyle ödül almaya hak kazandı.

Euro NCAP'in Güvenlik Testlerinde Sınıfın En İyisi Ford Seçildi!

Euro NCAP’in yeni testlerine katılan Ford Transit, değerlendirmeler sonucunda altın ödül kazandı. Ford Custom ise gümüş ödüle layık görüldü. Konuyla ilgili olan açıklamalarda, Ford’un aktif güvenlik sistemlerinin sınıfının en iyisi olduğu dile getirildi. Yetkililere göre Ford’un levha tanıma sistemi de yüzde 100 başarıyla, trafik güvenliğinin sağlanmasında yardımcı oluyor.

Euro NCAP’in Güvenlik Testlerinde Sınıfın En İyisi Ford Seçildi! Euro NCAP, Vanları En Sert Koşullarda Test Etti

Euro NCAP, vanları en sert koşullarda test etti. Euro NCAP yetkilileri, yeni kriterlerin olduğu testi en gerçekçi ve sert koşullarda gerçekleştirdiler. Bu bağlamda özel bir pist hazırlanarak, test edilen 19 van modelini maksimum kapasitelerinin yüzde 50’si kadar uygulayan yetkililer, özellikle de acil fren sistemini en gerçek koşullarda denemiş oldular. İşte bu testin kazananı, rakiplerinden daha iyi sonuçlar elde eden Ford Transit oldu.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Euro NCAP Genel Sekreteri Dr. Michiel van Ratingen, ticari araçlarda yer alan aktif güvenlik sistemlerinin sadece kendileri için değil, tüm kullanıcılar için kritik bir önem arz ettiğini söyledi. Bu nedenle sektörün en önemlilerinden bir tanesinin Ford olduğunu dile getiren Ratingen, şirketin taahhüt ettiği özelliklerle araçlarda bulunan özelliklerin uyumlu olduğunu söyledi. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir