Epic Games Çöktü! Epic Store GTA V’i Kaldıramadı

Epic Games Çöktü! Epic Store GTA V’i Kaldıramadı

5
Epic Store Çöktü

Epic Games Çöktü! Epic Games’in haftalık ücretsiz oyunu olarak Grand Theft Auto V’i vereceği söylentileri uzun süredir dolaşıyordu. Hatta firma bu haftanın ücretsiz oyununu da son ana kadar açıklamamıştı. Bu iddia gerçeğe döndü.

Epic Games, her hafta ücretsiz olarak verdiği oyunlarla oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine erişmeyi başarmıştı. Platformun bu hafta vereceği ücretsiz oyunsa büyük merak uyandırmıştı. Bu durum firmanın sitesini de etkilemiş gibi görünüyor.

Epic Games Store’da bu haftanın ücretsiz oyununun GTA V olması bekleniyordu. Bir söylentiyle başlayan bu beklenti, Epic’in Weibo sayfasında yaptığı açıklamalarla adeta zirveye tırmanmıştı. Epic Games sitesi, geri sayımın sona erdiği anlarda çöktü.

Şu anda Epic Games Store’da yüksek trafik yaşıyoruz. Bazı kullanıcıların yavaş yüklenme süresi, 500 hatası veya başlatıcı çökmesi yaşadığının farkındayız ve aktif olarak yetişmeye çalışıyoruz. Yapabildiğimiz anda bir güncelleme sunacağız.

Epic Games Launcher’ın çalışmaması, teknik olarak Epic Games üzerinde oyun oynayamayacağınız anlamına geliyor. Bu oyunlara firmanın adeta amiral gemisi olan Fortnite da dâhil. Öte yandan firmanın mağazasında yaşanan çökmenin kısa sürede giderilmesi bekleniyor.

Epic Games, oyunları 1 haftalığına ücretsiz olarak sunuyor. Yani oyunu bugün alamayanlar önümüzdeki altı gün içinde oyunu alabilirler. Bu da sunucuların yakın zamanda tekrar faaliyete geçebileceğine işaret ediyor.

Epic Games Çöktü – Ne zaman Eski Haline Dönecek?

Epic Games Çöktü - Ne zaman Eski Haline Dönecek?

Firmadan verilmiş olan bir tarih açıklaması olmadığı için Epic Games Store sitesinin ve uygulamasının ne zaman normale döneceğini henüz bilmiyorduk. 15 Mayıs saat 02:00 sularında site aktif hale geldi. Öte yandan ilk kurulduğu andan bu yana kendine bir isim oluşturmak için ciddi yatırımlar yapan Epic Games Store’un bu şekilde çökmüş olması imajına pek faydalı olmuyor. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Ben şuan indiriyorum :)

 2. 3 Haziran 2020

  gta san andreas indirmek istiyorum

 3. ben san indiryorum

 4. sizi seviyorum

 5. nerden indirliliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir