En Çok Satılan Spor Otomobil Açıklandı! İşte Yeni Rekor
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

En Çok Satılan Spor Otomobil Açıklandı! İşte Yeni Rekor

0

Ford Mustang, önümüzdeki günlerde 57. yaş gününü gelmekte. Yaş günü kutlamalarının bir parçası olarak üst üste ikinci kez dünyanın en çok satan spor otomobili markası olduğunu duyurdu. Ayrıca şirket söz konusu unvanı 6 kez elde etti. En Çok Satılan Spor Otomobil!

En Çok Satılan Spor Otomobil Açıklandı!

En Çok Satılan Spor Otomobil

Ford, bu unvanı GT350GT350R ve GT500 modelleri de dahil olmak üzere Mustang’in yüksek performansa sahip sürümleriyle yakaladığı bilgisi var. Geçtiğimiz yıl 80 bin 577 araba satışı yapıldığı bilinmekte. Spor araba pazarının yüzde 15,1’ine sahip olduklarını söyledi. Ayrıca geçtiğimiz yıl yüzde 14,8’lik bir dilimi aldıkları bilgisi mevcut.

Popüler otomobil şirketi Ford, ileri seviye Buillett ve Shelby modellerinin 2020 yılı satışlarında, bir önceki yıla göre yüzde 52,7‘lik bir artış yaşadı. Satış rakamları fazlasıyla yüksek olan araçlar yine de şirket için etkileyici bir kar tablosu sağladı. Ford şimdi rotasını 2021 Mustang Mach 1‘e çevirdi.

2020’de en çok Mustang, ABD’de satışı gerçekleşti

Kısa süre önce paylaşılan verilerde Mustang satışlarının büyük bölümü Amerika Birleşik Devletleri‘nde oldu. Verilere bakıldığında ise yalnızca 8 bin 600 araç Teksas‘ta satışı gerçekleşti. Ayrıca 5 bin 864 araçsa Florida‘da satışı mevcut.

Şirket her geçen gün Avrupa pazarında büyümeye devam etmekte. Bu büyüme hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap