Ehliyet Sınavında Animasyon Dönemi Başlıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Ehliyet Sınavında Animasyon Dönemi Başlıyor!

+ - 0

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu ehliyet sınavı için yeni bir uygulama başladı. Söz konusu sınavda animasyon dönemi başladı. Ehliyet Sınavında Animasyon Dönemi Başlıyor!

Ehliyet Sınavında Animasyon Dönemi Başlıyor!

Ehliyet Sınavında Animasyon Dönemi Başlıyor!

Bildiğiniz üzere ehliyet sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte. Sınavın ilk aşamasında, adaylar onlara sorulan sorulara cevaplar veriyorlar. Ayrıca bu söz konusu sınavlara çoğunlukla dokunmatik ekrana sahip bilgisayarları kullanarak girilmekte. Ancak şimdi yeni bir haber geldi ve animasyonlu sorular ile yeni bir format oluşturulacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konu ile ilgili bir açıklamada bulunmakta. Özer, e-Sınav formatında yapılan ehliyet sınavlarında ilk defa animasyonlu soruların yer alacağını belirtmekte. Ayrıca “Uygulama, soruların daha anlaşılabilir olmasını sağladığı gibi ölçülmek istenen davranışların da net bir şekilde ortaya konulmasına katkıda bulunacak” sözlerini kullanmakta.

Ehliyet Sınavında Animasyon Dönemi Başlıyor!

Ek olarak Özer, işitme engelli sürücü adaylarını unutmadıklarını belirtmekte. Ayrıca işaret dilinde sürücü eğitim setleri ve animasyonlu soruların hazırlanması için çalışmaların devam ettiğini söylemekte. Sınava girecek adayların animasyonlu soruları tanıması için örnek deme sınavları hazırlanmakta. Söz konusu sınavlar Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayınlandı. Soruları görmek isteyen adaylar http://odsgm.meb.gov.tr  ve http://esinavdeneme.meb.gov.tr/ adreslerini ziyaret ederek, animasyonlu sınava ulaşabilirler.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca söz konusu yeni formatı beğendiniz mi? Sizce faydalı mı? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap