E3 2021 Etkinliği’nde Dikkat Çeken Oyunlar!

E3 2021 Etkinliği’nde Dikkat Çeken Oyunlar!

0

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde E3 2021 etkinliği yapıldı. Söz konusu olan etkinlik oldukça heyecanlı dakikalara şahit oldu. E3 2021 Etkinliği’nde Dikkat Çeken Oyunlar!

E3 2021 Etkinliği’nde Dikkat Çeken Oyunlar!

E3 2021 Etkinliği'nde Dikkat Çeken Oyunlar!

Haberimize konu olan etkinlikte heyecanlı dakikalar yaşanmakta. Etkinlikte duyurulan oyunlar oyun severleri mutlu etti. Ayrıca oyun severleri mutlu edecek bir sürü yeni oyun duyurulmakta. Söz konusu olan etkinlikte Xbox, Ubisoft, Bethesda, Nintendo ve Square Enix‘ten oyunlar yer almakta. Ayrıca yeni oyunlara ek olarak herkes tarafından bilinen ama ilk defa gösterilecek olan oyunlar da mevcut.

Ubisoft-E3 2021 Etkinliği

12 Haziran tarihinde Ubisoft Forward etkinliği düzenlendi ve duyurulan oyunlar arasında güzel yapımlar yer almakta. Ubisoft’un etkinliğinde öne çıkan oyunlar: Rainbow Six Extraction, Riders Republic, Mario + Rabbids Sparks of Hope ve Avatar: Frontiers of Pandora oldu.

Ayrıca Rainbow Six Extraction önceden etkinlik modu iken ayrı bir oyun haline geldi. Söz konusu olan oyun takım tabanlı bir PvE oyunu. Oyuncular dünyayı istila eden bir uzaylı ırkına karşı mücadele etmekte. Ayrıca Riders Republic, Steep’in daha eğlenceli bir hali olmakta. Söz konusu olan oyun çok oyunculu yapısıyla birçok kişiyi heyecanlandırdı. 

Mario + Rabbids Spark of Hope oyununda, Mario evreni ve Ubisoft’un Rabbids’leri birleşmekte. Ayrıca Ubisoft tarafından en son öne çıkan oyun ise Avatar: Frontiers of Pandora oldu. Oyunda açık dünya ve birinci şahıs kamerası olmakta. Rol yapma öğelerinin de yer aldığı Avatar: Frontiers of Pandora’nın 2022 yılında çıkması planlanlanmakta.

Xbox ve Bethesda-E3 2021 Etkinliği

Bu iki etkinlik oyun severler tarafından en çok takip edilen etkinlik oldu. Xbox ilk olarak Bethesda’nın geliştirdiği bilim-kurgu rol Yapma Oyunu olan Starfield‘ı oyun severler için tanıttı. Oyunun oynanış görüntüleri gösterilmedi fakat yayınlanan fragman ile oyun hakkında bilgiler öğrenilmekte. Ayrıca ilerleyen zamanlarda da Halo Infinite Multiplayer modu ile ilgili oynanış görüntüleri gösterilmekte. Fakat Halo Infinite’in hikaye modu ücretli olmakta. Ancak en önemli haber Halo Infinite Multiplayer modunun herkese ücretsiz sunulması. Ek olarak oyun çapraz platform desteğine de sahip olmakta.

Söz konusu olan etkinlikte öne çıkan en önemli yapım Forza Horizon 5 oldu. İçeriğinde yer alan Meksika haritası ve gelişmiş grafikler ile başarıyı sağlamakta. Ayrıca yeni oyun modları ve araç grafiklerindeki sıçrama ile oyun oldukça gelişmekte.

Square Enix

Square Enix Presents etkinliği ne yazık ki beklenen ilgiyi görmedi. Fakat duyurulan Marvel oyunu ile dikkatleri üzerlerine çekmekte. Oyun severler eni Final Fantasy oyunu ile ilgili yeni bilgiler beklemekteydi fakat yeni oyunla ilgili bir video gösterilmedi. Guardians of the Galaxy‘nin oynanış videosu gösterildi.

Nintendo

Söz konusu olan şirket Nintendo tarafından yeni bir konsol duyurulması beklenmekteydi. Fakat beklenilen haber gelmedi. Nintendo Direct etkinliğinde öne çıkan oyunlar Super Smash Bros. Ultimate ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 oldu.

Peki siz bu oyunlar hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir