DOOV’un Yeni Telefonu! Parmak İzi Özelliği

DOOV’un Yeni Telefonu! Parmak İzi Özelliği

0

DOOV’un yeni telefonu şaşırtan özellik, Çin merkezli telefon üreticisi 20200519 model yeni telefonunda parmak izi okuyucusunu arka kısımdaki sol üstte bulunan kameraların hemen altına koydu. Bunun yanında telefonun Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle üretiminin tamamlanması de görenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Özellikle son yıllarda karşımıza çıkan bir çok akıllı telefonun olmazsa olmazı donanımlarından olan parmak izi okuyucuları, çoğunlukla ekranın altına veya arka tarafta orta kısma yerleştiriliyor. Kullanımı kolaylaştırmak ve parmak izi okuyucuya hızlıca erişebilmek için yapılan bu tasarımlar, şimdilerde standartlaştı diye biliriz.

Telefon üreticilerinden DOOV ise TENAA’da ortaya çıkan 20200519 model numaralı yeni telefonunda parmak izini bu zamana kadar hiçte alışık olmadığımız bir yere koydu. Kamera kurulumunu sol üst köşeye 3 kamera ve bir flaş şeklinde yerleştiren DOOV, bahsedilen kameraların hemen alt kısmına parmak izi okuyucuyu eklemiş. Telefonun arkasında bulunan ve sol üst köşedeki dikdörtgen bir çerçevenin içine yer alan kare bir parmak izi okuyucusu, tasarım bakımından farklılık yaratsa da kullanış ve müşteri memnuniyeti açısından nasıl olur büyük bir merak konusu.

DOOV’un Yeni Telefonu! Dikkat Çeken Özellik

DOOV'un Yeni Telefonu! Dikkat Çeken Özellik

Çinli akıllı telefon üreticisinin yapmış olduğu bu tasarım, büyük ele sahip kullanıcılar için pek fazla sorun çıkarmayacağı düşünülüyor. Fakat özellikle minik ellere sahip olan kullanıcıların parmak izini kullanmakta zorluk çekeceği düşünülüyor. Üstelik DOOV 20200519 model numaralı cihazın; 179 x 87,3 x 9,6 milimetre boyutunda büyükçe bir yapıya sahip olması da parmak izine ulaşmayı oldukça zorlaştırıyor. 

Bunun dışında kullanıcılar parmak izine dokunmaya çalışırken istemeden çerçeve içerisinde bulunan kameralara da dokunabilir. Dokunma sonrasında sensörlerin üst kısmında parmak izinin oluşmasına neden olabilirler.

DOOV 20200519’un özellikleri

Telefonun arka tarafındaki kamera ve parmak izi kurulumunu bir kenarı bırakırsak bazı sağlam donanım parçalarıyla geldiğini görebiliyoruz. 1080 X 2244 Full HD+ çözünürlüğe sahip 7,12 inçlik ekrana sahip telefonda 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB genişletilebilir depolama alanı bulunuyor. Tasarımlar telefonun arkasında 3 tane kamera gösteriyor olsa da TENAA listesinde iki kamera kurulumu yer alıyor. Bunların da 16 MP + 2 MP veya 21 MP + 2 MP olacağı açıklandı.

Telefonun listelenen özellikleri arasında bir başka garip detay ise cihazda Android 7.1.1 Nougat’ın bulunması oldu. 6000 mAh’lik bataryaya sahip telefonun son derece garip tercihlerle geleceği kesin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir